Signal Listeners

Profile Listeners Logs (317)
 Logs for 275-O, UNID, XUF
Name QTH SP ITU Logs KM Miles
Name QTH SP ITU Logs KM Miles
Alan Gale Whitworth   ENG 1    
Aldo Moroni Solbiate O.   ITA 1    
Anders H.     SWE 2    
Anders H. Muskö   SWE 1    
Andreas Zacharas Kallithea   GRC 4    
Andrew Price Aston / Sheffield   ENG 2    
Bengt-Inge Bengtsson Juoksengi   SWE 1    
Bernhard Hein Fjerritslev, North Jutland   DNK 3    
Bernhard Hein Dessau-Roßlau   DEU 3    
Bertrand Villiers-sur-Morin   FRA 3    
Bo Nensen Hanabäckliden   SWE 1    
Brian Heath Stapleton   ENG 11    
Brian Keyte Surrey   ENG 3    
Brian Martlew Warrington   ENG 1    
Bruno Torino   ITA 1    
Christer Wennström Ljugarn   SWE 5    
Claudio Tagliabue Vertemate con Minoprio (CO)   ITA 2    
Daniel N Petersen University of Twente   HOL 1    
Daniele Tincani Livorno   ITA 4    
Danila Fadeev Krasnodar   RUS 4    
David Atkins Abbots Langley   ENG 1    
David Atkins Tighnabruaich   SCT 1    
David Robson Strensall, York   ENG 8    
Dirk Nees Bad Reichenhall   DEU 2    
Dirk Nees Colonia de Sant Jordi   BAL 1    
Dirk Nees Essen   DEU 2    
Edoardo Nicoletti Bari   ITA 16    
Eric Angevin St Georges de Pointindoux   FRA 2    
Eric Angevin Kercabellec   FRA 1    
Francesco Prezzavento Liscate   ITA 4    
Franck Baste St Bonnet   FRA 3    
Frank Thijs Hoeven   HOL 5    
Frantisek Muller Praha   CZE 7    
Geir Laastad Svelvik   NOR 2    
Geir Laastad Sandbu, Treungen   NOR 2    
Gerard Annecy   FRA 1    
Giorgio Casu Piancada (UD)   ITA 3    
Giorgio Casu San Gavino Monreale   SAR 19    
Hartmut Wolff Schönewörde   DEU 12    
Herman Schoemaker Veldhoven   HOL 1    
Ian Mc Cabe Blackpool   ENG 1    
Ingo Ortmann Beesdau   DEU 1    
Ivan Monogarov Pskov   RUS 1    
Jacob Bassoe Frederiksberg, Copenhagen   DNK 1    
Jaroslav Tomek Ostrava   CZE 1    
Jason Law North Ballachulish   SCT 1    
Jean Jacquemin Bethune   FRA 2    
Joachim Rabe Norderstedt   DEU 4    
Joachim Rabe Nr. Lyngvig   DNK 1    
John Pitty Horsham, West Sussex   ENG 1    
Joze Konda Novo mesto, Golusnik   SVN 3    
Karel Honzik Plzen   CZE 1    
Kari Syrjänen Aitomaki   FIN 5    
Kercabellec DX Kercabellec   FRA 1    
Kiwi SDR Kouvola   FIN 1    
Kiwi SDR Mariánské Lazne-Slatina   CZE 1    
Kiwi SDR Lutsk   UKR 1    
Klaus Boecker Bad Wildbad   DEU 1    
Klaus Boecker Bad Bergzabern   DEU 3    
Lars Lahti Haparanda   SWE 3    
Leslaw Sieron Lodz   POL 1    
Luca Tius Tavarnelle Val di Pesa (FI)   ITA 4    
Manuel Carbonell Torrejon de Ardoz   ESP 1    
Mark Borthwick Hawick   SCT 1    
Matthias Zwoch Arnsdorf Nr Dresden   DEU 4    
Mauro Giroletti Buccinasco   ITA 2    
Michael Oexner Roschbach   DEU 6    
Michel Lacroix St Paul   FRA 1    
Mike West Sussex   ENG 2    
Mike Thayne Whitley Bay   ENG 2    
Mike Thayne Wooler   ENG 1    
Mikhail Shcherbakov Riga / Ulbroka   LVA 1    
Milos Holy Lhota pod Radcem   CZE 4    
Miroslav Sperlin Olomouc   CZE 2    
Noel Clacton   ENG 2    
Panos Nalmpantis Lesvos Island   GRC 3    
Patrick Reynaert Vertrijk   BEL 1    
Patrick Robic Ramsau am Dachstein   AUT 1    
Patrick Vignoud Binic   FRA 1    
Patrick Vignoud Montmelian   FRA 4    
Patrick Vignoud Montmelian (Alt log)   FRA 1    
Paul Logan Lisnaskea   NIR 1    
Peter Conway Hastings   ENG 1    
Peter Greatorex Bolsover   ENG 3    
Peter Schleuss     SUI 2    
Rainer Brannolte Makadi Bay   EGY 1    
Ray Evans Bolsover   ENG 1    
Roelof Bakker Middelburg   HOL 7    
Rosario Palermo Ariano Irpino   ITA 1    
Salvo Micciché Ragusa   SCY 1    
Sandor Dibuz Pecs   HNG 1    
Sergey M. Kolesov Yablonovka   UKR 1    
Sergey Smolin Ordzhonikidze   UKR 1    
Sergio Nuzzi Nicolosi   SCY 2    
Sinisa Trputec Smarjeske Toplice, Gorenja vas   SVN 2    
Stefan Dombrowski Pobershau, Saxony   DEU 1    
Stefano Paolini San Giovanni al Monte   ITA 1    
Stephan Walther-Larsen Assens   DNK 1    
Teijo Maenpaa Sakyla   FIN 2    
Thomas M. Rösner Goettingen   DEU 10    
Thomas M. Rösner Hasenbühl, Schwäbisch Hall-Hessental   DEU 1    
Tom Sudarevic Zagreb   HRV 1    
Tony Moore Nr Redcar Cleveland   ENG 1    
Torbjorn Ericson Nykoping   SWE 5    
Tracey Gardner Foston, Lincolnshire   ENG 3    
University of Twente Enschede (Web SDR)   HOL 2    
Václav Dosoudil Kvasice   CZE 4    
Victor Puzanov Mozhaysk   RUS 4    
Vincent Lecler Payre   FRA 8    
Vlady Petrovic Ploce   HRV 1    
William G. Buchanan Alessandria   ITA 12    
Zdenek Elias Jablonec Nad Nisou   CZE 8    
Zoltan Tolgyesi Veszprem   HNG 1