Signal Listeners

Profile Listeners Logs (282) QNH
 Logs for 348-HA, Vopnafjordhur / Hofsa, ISL
Name QTH SP ITU Logs KM Miles
Name QTH SP ITU Logs KM Miles
Alan Doherty Portrush   NIR 1 1249 776
Alan Gale Whitworth   ENG 1 1510 938
Anders H.     SWE 6 1577 980
Andreas 'Andy' Ibold Alpen   DEU 5 1980 1230
Andrew Price Aston / Sheffield   ENG 3 1564 972
Andrew Price Astwith   ENG 1 1578 981
Arvid Husdal Noss   NOR 1 1348 837
Arvid Husdal Kalvoya, Smola   NOR 1 1120 696
Bengt-Inge Bengtsson Juoksengi   SWE 3 1728 1074
Bernhard Hein Dessau-Roßlau   DEU 1 2163 1344
Bernhard Hein Fjerritslev, North Jutland   DNK 2 1594 990
Bertrand Villiers-sur-Morin   FRA 2 2138 1328
Bo Nensen Hanabäckliden   SWE 2 1606 998
Brian Heath Stapleton   ENG 6 1638 1018
Brian Keyte Shieldaig, Torridon   SCT 1 1027 638
Brian Keyte Rhue, Ullapool   SCT 1 998 620
Brian Keyte Surrey   ENG 1 1801 1119
Brian Martlew Warrington   ENG 3 1523 946
Claudio Tagliabue Vertemate con Minoprio (CO)   ITA 2 2643 1642
David Atkins Tighnabruaich   SCT 7 1205 749
David Atkins Abbots Langley   ENG 2 1756 1091
David Henry Aberdeen   SCT 1    
David Robson Strensall, York   ENG 7 1503 934
Dominique Kremp Coutances   FRA 1 2005 1246
Eric Angevin St Georges de Pointindoux   FRA 1 2259 1403
Eric Angevin Kercabellec   FRA 1 2161 1343
Finbar O'Connor Trawbreaga Bay, Malin Head   IRL 3 1223 760
Francesco Prezzavento Liscate   ITA 1 2679 1665
Franck Baste St Bonnet   FRA 1 2425 1507
Frank Thijs Kasterlee   BEL 1 1962 1219
Frank Thijs Hoeven   HOL 2 1916 1190
Geir Laastad Svelvik   NOR 4 1443 897
Hartmut Wolff Schönewörde   DEU 24 2030 1261
Herman Schoemaker Veldhoven   HOL 1 1959 1217
Ian Johnson Chalfont St Peter   ENG 1 1763 1095
Ian Mc Cabe Blackpool   ENG 2 1476 917
Ivan Monogarov Pskov   RUS 1 2366 1470
Jarmo Heittokangas Pertteli   FIN 1 1978 1229
Jarno Fält Tampere   FIN 9 1945 1209
Jason Law North Ballachulish   SCT 4 1124 698
Jean Jacquemin Bethune   FRA 5 1961 1218
Joachim Rabe Norderstedt   DEU 6 1909 1186
Joachim Rabe Nr. Lyngvig   DNK 2 1633 1014
Johan Meezen Ma Winschoten   HOL 1 1849 1149
John Pitty Horsham, West Sussex   ENG 1 1825 1134
Kari Syrjänen Aitomaki   FIN 7 2117 1315
Keijo Koivuniemi Stockholm, Alvsjo   SWE 1 1812 1126
Lars Lahti Haparanda   SWE 1 1753 1089
Leslaw Sieron Lodz   POL 1 2464 1531
Manuel Carbonell Losana de Piron   ESP 2 2819 1752
Mark Borthwick Edgerston   SCT 2 1319 820
Matthias Zwoch Arnsdorf Nr Dresden   DEU 3 2301 1429
Mauro Giroletti Buccinasco   ITA 1 2675 1662
Michael Oexner Roschbach   DEU 8 2264 1407
Michael Oexner Clashmore   SCT 1 965 599
Mike Thayne Whitley Bay   ENG 15 1387 862
Mike Thayne Wooler   ENG 1 1321 821
Milos Holy Lhota pod Radcem   CZE 1 2411 1498
Miroslav Sperlin Olomouc   CZE 2 2568 1596
Noel Clacton   ENG 7 1791 1113
Patrick Vignoud Montmelian (Alt log)   FRA 1 2572 1598
Patrick Vignoud Montmelian   FRA 1 2572 1598
Paul Crankshaw Troon, Ayrshire   SCT 5 1253 779
Paul Logan Lisnaskea   NIR 3 1331 827
Paul Newland Rattery   ENG 6 1809 1124
PAX GROUP Parkalompolo   SWE 1 1646 1023
Peter Conway Hastings   ENG 2 1866 1160
Peter Greatorex Bolsover   ENG 2 1576 979
Pieter Lamers Oosterhout   HOL 1 1918 1192
Ragnar Ostermark Visby, Gotland   SWE 1 1941 1206
Raimo Karjalainen Laukaa   FIN 1 1990 1236
Raimo Karjalainen Siikalatva / Rantsila   FIN 1 1878 1167
Ray Evans Bolsover   ENG 6 1576 979
Roelof Bakker Middelburg   HOL 49 1891 1175
Teijo Mäenpää Sakyla   FIN 2 1899 1180
Tjærand S. Bauge Akrehamn, Karmøy Isl.   NOR 3 1251 777
Tracey Gardner Foston, Lincolnshire   ENG 2 1618 1005
Vernon Matheson Truro NS CAN 3 3637 2260
Vesa Hienonen Aholahti   FIN 2 2148 1335
Victor Puzanov Mozhaysk   RUS 1 2908 1807
Vincent Lecler Payre   FRA 1 2330 1448
Willi Reppel Falkenberg   SWE 1 1744 1084
Zdenek Cermak Hradec Kralove   CZE 1 2461 1529