Signal Listeners

Profile Listeners Logs (322)
 Logs for 470-BK, UNID, XUF
Name QTH SP ITU Logs KM Miles
Name QTH SP ITU Logs KM Miles
Alan Clark Waterloo   BEL 1    
Alan Gale Whitworth   ENG 2    
Anders H.     SWE 1    
Andreas 'Andy' Ibold Alpen   DEU 1    
Andreas Schmid Olsberg   DEU 1    
Andreas Zacharas Kallithea   GRC 1    
Andres Alonso Cuevas del Almanzora   ESP 7    
Andrew Price Aston / Sheffield   ENG 1    
Bengt-Inge Bengtsson Juoksengi   SWE 2    
Bernhard Hein Dessau-Roßlau   DEU 1    
Bernhard Hein Fjerritslev, North Jutland   DNK 1    
Bertrand Villiers-sur-Morin   FRA 3    
Bo Nensen Hanabäckliden   SWE 1    
Brian Heath Stapleton   ENG 9    
Brian Keyte Messingham   ENG 1    
Brian Keyte Na Macaret   BAL 1    
Brian Keyte Surrey   ENG 8    
Brian Martlew Warrington   ENG 2    
Bruno Torino   ITA 1    
Chris McCarthy Ipswich   ENG 1    
Christer Wennström Ljugarn   SWE 2    
Claudio Tagliabue Vertemate con Minoprio (CO)   ITA 1    
Cormac Gebruers Cobh, Cork Harbour   IRL 3    
Daniele Tincani Livorno   ITA 4    
Danila Fadeev Krasnodar   RUS 1    
David Atkins Tighnabruaich   SCT 3    
David Robson Strensall, York   ENG 4    
Dick Van Der Knaap Holten   HOL 1    
Dietmar Birkhahn Lindlar   DEU 1    
Dirk Nees Colonia de Sant Jordi   BAL 1    
Dirk Nees Mallorca Island   BAL 1    
Dominique Kremp Coutances   FRA 3    
Dorian Lespinasse Les Marches   FRA 1    
Dryden Phillipson Neffies   FRA 1    
Edoardo Nicoletti Bari   ITA 3    
Eric Angevin St Georges de Pointindoux   FRA 2    
Eric Angevin Kercabellec   FRA 1    
Finbar O'Connor Trawbreaga Bay, Malin Head   IRL 1    
Francesco Prezzavento Liscate   ITA 4    
Franck Baste St Bonnet   FRA 4    
Frank Thijs Hoeven   HOL 1    
Frantisek Muller Praha   CZE 3    
Gerard Annecy   FRA 1    
Giorgio Casu Piancada (UD)   ITA 1    
Giorgio Casu San Gavino Monreale   SAR 18    
Hartmut Wolff Schönewörde   DEU 8    
Herman Schoemaker Veldhoven   HOL 2    
Hervé Mannucci St-Pierre-d'Irube   FRA 3    
Ian Mc Cabe Blackpool   ENG 2    
Ivan Monogarov Pskov   RUS 1    
Jason Law North Ballachulish   SCT 1    
Jean Jacquemin Bethune   FRA 3    
Jean-L. Fis Retjons   FRA 2    
Joachim Rabe Nr. Lyngvig   DNK 1    
Joachim Rabe Norderstedt   DEU 2    
Joerg Hochheimer Frankfurt / Main   DEU 2    
John Pitty Horsham, West Sussex   ENG 2    
Jonathan Jesse Plymouth MA USA 1    
Jorge Garzón Cantabria   ESP 1    
Joze Konda Novo mesto, Golusnik   SVN 2    
Karel Honzik Plzen   CZE 1    
Kari Syrjänen Aitomaki   FIN 1    
Kercabellec DX Kercabellec   FRA 1    
Kiwi SDR Mariánské Lazne-Slatina   CZE 2    
Kiwi SDR Olomouc - Pohorany   CZE 1    
Kiwi SDR Alicante   ESP 1    
Lars Lahti Haparanda   SWE 1    
Leslaw Sieron Lodz   POL 1    
Luca Tius Tavarnelle Val di Pesa (FI)   ITA 2    
Manuel Carbonell Gallegos de Arganan   ESP 1    
Manuel Carbonell Losana de Piron   ESP 1    
Manuel Carbonell Torrejon de Ardoz   ESP 1    
Manuel Padin Naron   ESP 1    
Marc Vissers Walsoorden (DX week-end)   HOL 1    
Matthias Zwoch Arnsdorf Nr Dresden   DEU 7    
Mauro Giroletti Buccinasco   ITA 1    
Michael Oexner Torre de la Horadada   ESP 1    
Michael Oexner Roschbach   DEU 8    
Michel Lacroix St Paul   FRA 1    
Mike West Sussex   ENG 15    
Mike Thayne Whitley Bay   ENG 5    
Milos Holy Lhota pod Radcem   CZE 3    
Miroslav Sperlin Olomouc   CZE 3    
Nicolas Pelatan Ris Orangis   FRA 1    
Noel Clacton   ENG 2    
Patrick Vignoud Plougoulm / Kerbrat   FRA 1    
Patrick Vignoud Tregastel   FRA 1    
Patrick Vignoud Montmelian (Alt log)   FRA 1    
Patrick Vignoud Montmelian   FRA 10    
Paul Logan Lisnaskea   NIR 1    
Peter Conway Hastings   ENG 17    
Peter Greatorex Bolsover   ENG 1    
Pieter Lamers Oosterhout   HOL 1    
Ray Evans Bolsover   ENG 8    
Robert Connolly     NIR 2    
Roberto Meloni Monreale   SAR 1    
Roelof Bakker Middelburg   HOL 11    
Rosario Palermo Ariano Irpino   ITA 2    
Salvo Micciché Ragusa   SCY 1    
Sandor Dibuz Pecs   HNG 3    
Sinisa Trputec Smarjeske Toplice, Gorenja vas   SVN 1    
Teijo Maenpaa Sakyla   FIN 1    
Thomas M. Rösner Goettingen   DEU 4    
Tom Sudarevic Zagreb   HRV 1    
Tony Moore Vila Joiosa   ESP 1    
Tracey Gardner Foston, Lincolnshire   ENG 1    
Vernon Matheson Truro NS CAN 5    
Victor Puzanov Mozhaysk   RUS 3    
Vincent Lecler Payre   FRA 25    
William G. Buchanan Alessandria   ITA 6    
Zdenek Cermak Hradec Kralove   CZE 2    
Zdenek Elias Jablonec Nad Nisou   CZE 3