Signal Listeners

Profile Listeners Logs (635) QNH
 Logs for 395-MLT, Malta, MLT
Name QTH SP ITU Logs KM Miles
Name QTH SP ITU Logs KM Miles
Giorgio Casu San Gavino Monreale   SAR 38 655 407
Roelof Bakker Middelburg   HOL 37 1950 1211
Edoardo Nicoletti Bari   ITA 34 627 389
Zdenek Elias Jablonec Nad Nisou   CZE 23 1659 1031
Hartmut Wolff Schönewörde   DEU 22 1896 1178
Vincent Lecler Payre   FRA 19 1673 1040
Peter Conway Hastings   ENG 17 2012 1250
Milos Holy Lhota pod Radcem   CZE 16 1558 968
Matthias Zwoch Arnsdorf Nr Dresden   DEU 14 1701 1057
Brian Heath Stapleton   ENG 13 2246 1395
Luca Tius Tavarnelle Val di Pesa (FI)   ITA 13 907 564
Bernhard Hein Dessau-Roßlau   DEU 11 1793 1114
Michael Oexner Roschbach   DEU 10 1580 982
Kari Syrjänen Aitomaki   FIN 10 2916 1812
Ray Evans Bolsover   ENG 9 2296 1427
Joachim Rabe Norderstedt   DEU 9 2022 1256
Frank Thijs Hoeven   HOL 9 1922 1195
Mike Thayne Whitley Bay   ENG 9 2464 1531
Daniele Tincani Livorno   ITA 9 928 576
Salvo Micciché Ragusa   SCY 8 126 78
Francesco Prezzavento Liscate   ITA 8 1159 720
Andreas 'Andy' Ibold Alpen   DEU 8 1865 1159
Frantisek Muller Praha   CZE 8 1580 981
Patrick Vignoud Montmelian   FRA 8 1294 804
Kiwi SDR Mariánské Lazne-Slatina   CZE 7 1579 981
David Robson Strensall, York   ENG 7 2355 1463
Noel Clacton   ENG 7 2068 1285
Jean Jacquemin Bethune   FRA 7 1894 1177
Peter Schleuss     SUI 6 1385 861
Victor Puzanov Mozhaysk   RUS 6 2731 1697
Miroslav Sperlin Olomouc   CZE 6 1548 962
Panos Nalmpantis Lesvos Island   GRC 6 1104 686
William G. Buchanan Alessandria   ITA 5 1112 691
Jarno Fält Tampere   FIN 5 2932 1822
Franck Baste St Bonnet   FRA 5 1493 928
Brian Keyte Surrey   ENG 5 2088 1298
Eric Angevin Kercabellec   FRA 5 1904 1183
Jaroslav Tomek Ostrava   CZE 5 1591 989
Vesa Hienonen Aholahti   FIN 4 3066 1905
Mauro Giroletti Buccinasco   ITA 4 1163 723
Dietmar Birkhahn Lindlar   DEU 4 1785 1109
Vernon Matheson Truro NS CAN 4 6398 3975
Bengt-Inge Bengtsson Juoksengi   SWE 4 3471 2157
Tracey Gardner Foston, Lincolnshire   ENG 4 2250 1398
Peter Greatorex Bolsover   ENG 4 2296 1427
Danila Fadeev Krasnodar   RUS 4 2241 1393
Andrew Price Aston / Sheffield   ENG 4 2307 1433
Aldo Moroni Solbiate O.   ITA 4 1192 741
Brian Martlew Warrington   ENG 3 2367 1471
David Atkins Abbots Langley   ENG 3 2128 1322
Eric Angevin St Georges de Pointindoux   FRA 3 1804 1121
Stefano Temporin Verona (VR)   ITA 3 1110 689
Patrice Privat Noailles   FRA 3 1804 1121
Sandor Dibuz Pecs   HNG 3 1182 734
Leslaw Sieron Lodz   POL 3 1803 1120
Joachim Rabe Nr. Lyngvig   DNK 3 2298 1428
Dirk Nees Essen   DEU 3 1830 1137
Claudio Tagliabue Vertemate con Minoprio (CO)   ITA 3 1195 742
Lars Lahti Haparanda   SWE 3 3411 2119
Jason Law North Ballachulish   SCT 3 2751 1709
Global Tuner Grenoble   FRA 2 1280 796
David Atkins Tighnabruaich   SCT 2 2685 1668
Giorgio Casu Piancada (UD)   ITA 2 1114 692
Andreas Zacharas Kallithea   GRC 2 848 527
Anders H.     SWE 2 2534 1574
Mike West Sussex   ENG 2 2062 1281
Thomas M. Rösner Goettingen   DEU 2 1784 1108
Geir Laastad Svelvik   NOR 2 2671 1660
Bev Ewen-Smith Algarve   POR 2 2071 1287
Chris McCarthy Ipswich   ENG 2 2094 1301
Jean Jacquemin Le Touquet   FRA 2 1936 1203
Torbjorn Ericson Nykoping   SWE 2 2559 1590
Rosario Palermo Ariano Irpino   ITA 2 595 370
Bertrand Villiers-sur-Morin   FRA 2 1734 1077
Zoltan Tolgyesi Veszprem   HNG 2 1287 800
Stefano Temporin Weissenburg   DEU 2 1497 930
Joze Konda Novo mesto, Golusnik   SVN 2 1118 694
Jiri Prokop Alsovice   CZE 2 1654 1028
Eike Bierwirth Leipzig   DEU 2 1732 1076
Roberto Rizzardi Porto S. Stefano   ITA 2 793 493
Giorgio De Luca Crocetta del Montello (TV)   ITA 2 1131 703
University of Twente Enschede (Web SDR)   HOL 2 1923 1195
Manuel Carbonell Torrejon de Ardoz   ESP 2 1654 1027
Alan Gale Whitworth   ENG 2 2370 1473
Andrew Price Astwith   ENG 1 2296 1427
PAX GROUP Parkalompolo   SWE 1 3552 2207
Tom Sudarevic Zagreb   HRV 1 1123 698
Keijo Koivuniemi Stockholm, Alvsjo   SWE 1 2620 1628
Anders H. Muskö   SWE 1 2593 1611
Andreas Schmid Olsberg   DEU 1 1784 1108
Ludek Kosek Jablonec nad Nisou   CZE 1 1659 1031
Dirk Nees Mallorca Island   BAL 1 1100 683
Rainer Brannolte Ayanapa   CYP 1 1759 1093
Marino Ferrero Giacminet Settimo Torinese   ITA 1 1183 735
Andres Alonso Cuevas del Almanzora   ESP 1 1474 916
Valerii Syrovotka Krakow   POL 1 1637 1017
Patrick Vignoud Montmelian (Alt log)   FRA 1 1294 804
Herman Schoemaker Veldhoven   HOL 1 1880 1168
Noirmoutier DX Noirmoutier / L'Epine   FRA 1 1867 1160
Dominique Kremp Coutances   FRA 1 1965 1221
L'Ago Team L'Ago, Liguria   ITA 1 1022 635
Gerard Annecy   FRA 1 1324 823
Stefano Paolini San Giovanni al Monte   ITA 1 1167 725
Mike Thayne Wooler   ENG 1 2531 1572
Thomas M. Rösner nr Antalya   TUR 1    
Ivan Monogarov Pskov   RUS 1 2643 1642
Teijo Mäenpää Sakyla   FIN 1 2860 1777
Kercabellec DX Kercabellec   FRA 1 1904 1183
Paul Newland Rattery   ENG 1 2192 1362
Michel Lacroix St Paul   FRA 1 1822 1132
Vlady Petrovic Ploce   HRV 1 844 524
Radovan Vlacilik Stupava   SVK 1 1400 870
Nicolas Pelatan Ris Orangis   FRA 1 1735 1078
Don Tomkinson University of Twente   HOL 1 1923 1195
Jarmo Heittokangas Pertteli   FIN 1 2807 1744
Klaus Boecker Bad Wildbad   DEU 1 1509 937
Michael Lippold Oehringen   DEU 1 1546 960
Udo Isaenko Niederlenz   SUI 1 1390 864
Dirk Nees Colonia de Sant Jordi   BAL 1 1091 678
Marino Ferrero Giacminet Mount Cavlera, Vertova   ITA 1 1181 734
Alex Wagner Horn   AUT 1 1429 888
Juraj Slat Ogulin   HRV 1 1053 654
Daniel N Petersen University of Twente   HOL 1 1923 1195
Frank van Gerwen Castricum   HOL 1 2016 1253
Marco Steiner Herbrechtingen   DEU 1 1470 913
Frantisek Muller Cernolice   CZE 1 1566 973
Karel Honzik Plzen   CZE 1 1555 966
Dirk Nees Bad Reichenhall   DEU 1 1332 828
Klaus Boecker Bad Bergzabern   DEU 1 1569 975
Ian Johnson Chalfont St Peter   ENG 1 2124 1320
KIWI SDR San Gavino   SAR 1 655 407
Dryden Phillipson Neffies   FRA 1 1287 800
Raimo Karjalainen Laukaa   FIN 1 3064 1904
Stefano Foschi Civitavecchia (RM)   ITA 1 739 459
Bruno Torino   ITA 1 1178 732
Mauri Corrado Mariano Comense   ITA 1 1185 737
Renato Feuli Marta (VT)   ITA 1 778 484
Francesco Prezzavento Marzamemi   SCY 1 115 71
Alessandro Kosoveu Trieste   ITA 1 1095 680
Christer Wennström Ljugarn   SWE 1 2415 1500
Frank Thijs Kasterlee   BEL 1 1876 1166
Michael Oexner Marza   SCY 1 109 67
George Vastianos Athens   GRC 1 848 527
Sinisa Trputec Smarjeske Toplice, Gorenja vas   SVN 1 1122 697
Václav Dosoudil Kvasice   CZE 1 1510 938
Roberto Meloni Monreale   SAR 1    
Marc Vissers Borsbeek   BEL 1 1889 1174
Joerg Hochheimer Frankfurt / Main   DEU 1 1673 1040
Willi Reppel Falkenberg   SWE 1 2349 1459
Patrick Robic Leibnitz   AUT 1 1221 759
Kiwi SDR Olomouc - Pohorany   CZE 1 1559 969