Signal Listeners

Profile Listeners Logs (635) QNH
 Logs for 395-MLT, Malta, MLT
Name QTH SP ITU Logs KM Miles
Name QTH SP ITU Logs KM Miles
Peter Schleuss     SUI 6 1385 861
Anders H.     SWE 2 2534 1574
David Atkins Abbots Langley   ENG 3 2128 1322
Vesa Hienonen Aholahti   FIN 4 3066 1905
Kari Syrjänen Aitomaki   FIN 10 2916 1812
William G. Buchanan Alessandria   ITA 5 1112 691
Bev Ewen-Smith Algarve   POR 2 2071 1287
Andreas 'Andy' Ibold Alpen   DEU 8 1865 1159
Jiri Prokop Alsovice   CZE 2 1654 1028
Gerard Annecy   FRA 1 1324 823
Rosario Palermo Ariano Irpino   ITA 2 595 370
Matthias Zwoch Arnsdorf Nr Dresden   DEU 14 1701 1057
Andrew Price Aston / Sheffield   ENG 4 2307 1433
Andrew Price Astwith   ENG 1 2296 1427
George Vastianos Athens   GRC 1 848 527
Rainer Brannolte Ayanapa   CYP 1 1759 1093
Klaus Boecker Bad Bergzabern   DEU 1 1569 975
Dirk Nees Bad Reichenhall   DEU 1 1332 828
Klaus Boecker Bad Wildbad   DEU 1 1509 937
Edoardo Nicoletti Bari   ITA 34 627 389
Jean Jacquemin Bethune   FRA 7 1894 1177
Peter Greatorex Bolsover   ENG 4 2296 1427
Ray Evans Bolsover   ENG 9 2296 1427
Marc Vissers Borsbeek   BEL 1 1889 1174
Mauro Giroletti Buccinasco   ITA 4 1163 723
Frank van Gerwen Castricum   HOL 1 2016 1253
Frantisek Muller Cernolice   CZE 1 1566 973
Ian Johnson Chalfont St Peter   ENG 1 2124 1320
Stefano Foschi Civitavecchia (RM)   ITA 1 739 459
Noel Clacton   ENG 7 2068 1285
Dirk Nees Colonia de Sant Jordi   BAL 1 1091 678
Dominique Kremp Coutances   FRA 1 1965 1221
Giorgio De Luca Crocetta del Montello (TV)   ITA 2 1131 703
Andres Alonso Cuevas del Almanzora   ESP 1 1474 916
Bernhard Hein Dessau-Roßlau   DEU 11 1793 1114
University of Twente Enschede (Web SDR)   HOL 2 1923 1195
Dirk Nees Essen   DEU 3 1830 1137
Willi Reppel Falkenberg   SWE 1 2349 1459
Tracey Gardner Foston, Lincolnshire   ENG 4 2250 1398
Joerg Hochheimer Frankfurt / Main   DEU 1 1673 1040
Thomas M. Rösner Goettingen   DEU 2 1784 1108
Global Tuner Grenoble   FRA 2 1280 796
Lars Lahti Haparanda   SWE 3 3411 2119
Peter Conway Hastings   ENG 17 2012 1250
Marco Steiner Herbrechtingen   DEU 1 1470 913
Frank Thijs Hoeven   HOL 9 1922 1195
Alex Wagner Horn   AUT 1 1429 888
Chris McCarthy Ipswich   ENG 2 2094 1301
Zdenek Elias Jablonec Nad Nisou   CZE 23 1659 1031
Ludek Kosek Jablonec nad Nisou   CZE 1 1659 1031
Bengt-Inge Bengtsson Juoksengi   SWE 4 3471 2157
Andreas Zacharas Kallithea   GRC 2 848 527
Frank Thijs Kasterlee   BEL 1 1876 1166
Eric Angevin Kercabellec   FRA 5 1904 1183
Kercabellec DX Kercabellec   FRA 1 1904 1183
Valerii Syrovotka Krakow   POL 1 1637 1017
Danila Fadeev Krasnodar   RUS 4 2241 1393
Václav Dosoudil Kvasice   CZE 1 1510 938
L'Ago Team L'Ago, Liguria   ITA 1 1022 635
Raimo Karjalainen Laukaa   FIN 1 3064 1904
Jean Jacquemin Le Touquet   FRA 2 1936 1203
Patrick Robic Leibnitz   AUT 1 1221 759
Eike Bierwirth Leipzig   DEU 2 1732 1076
Panos Nalmpantis Lesvos Island   GRC 6 1104 686
Milos Holy Lhota pod Radcem   CZE 16 1558 968
Dietmar Birkhahn Lindlar   DEU 4 1785 1109
Francesco Prezzavento Liscate   ITA 8 1159 720
Daniele Tincani Livorno   ITA 9 928 576
Christer Wennström Ljugarn   SWE 1 2415 1500
Leslaw Sieron Lodz   POL 3 1803 1120
Dirk Nees Mallorca Island   BAL 1 1100 683
Kiwi SDR Mariánské Lazne-Slatina   CZE 7 1579 981
Mauri Corrado Mariano Comense   ITA 1 1185 737
Renato Feuli Marta (VT)   ITA 1 778 484
Michael Oexner Marza   SCY 1 109 67
Francesco Prezzavento Marzamemi   SCY 1 115 71
Roelof Bakker Middelburg   HOL 37 1950 1211
Roberto Meloni Monreale   SAR 1    
Patrick Vignoud Montmelian   FRA 8 1294 804
Patrick Vignoud Montmelian (Alt log)   FRA 1 1294 804
Marino Ferrero Giacminet Mount Cavlera, Vertova   ITA 1 1181 734
Victor Puzanov Mozhaysk   RUS 6 2731 1697
Anders H. Muskö   SWE 1 2593 1611
Dryden Phillipson Neffies   FRA 1 1287 800
Udo Isaenko Niederlenz   SUI 1 1390 864
Patrice Privat Noailles   FRA 3 1804 1121
Noirmoutier DX Noirmoutier / L'Epine   FRA 1 1867 1160
Joachim Rabe Norderstedt   DEU 9 2022 1256
Jason Law North Ballachulish   SCT 3 2751 1709
Joze Konda Novo mesto, Golusnik   SVN 2 1118 694
Thomas M. Rösner nr Antalya   TUR 1    
Joachim Rabe Nr. Lyngvig   DNK 3 2298 1428
Torbjorn Ericson Nykoping   SWE 2 2559 1590
Michael Lippold Oehringen   DEU 1 1546 960
Juraj Slat Ogulin   HRV 1 1053 654
Miroslav Sperlin Olomouc   CZE 6 1548 962
Kiwi SDR Olomouc - Pohorany   CZE 1 1559 969
Andreas Schmid Olsberg   DEU 1 1784 1108
Jaroslav Tomek Ostrava   CZE 5 1591 989
PAX GROUP Parkalompolo   SWE 1 3552 2207
Vincent Lecler Payre   FRA 19 1673 1040
Sandor Dibuz Pecs   HNG 3 1182 734
Jarmo Heittokangas Pertteli   FIN 1 2807 1744
Giorgio Casu Piancada (UD)   ITA 2 1114 692
Vlady Petrovic Ploce   HRV 1 844 524
Karel Honzik Plzen   CZE 1 1555 966
Roberto Rizzardi Porto S. Stefano   ITA 2 793 493
Frantisek Muller Praha   CZE 8 1580 981
Ivan Monogarov Pskov   RUS 1 2643 1642
Salvo Micciché Ragusa   SCY 8 126 78
Paul Newland Rattery   ENG 1 2192 1362
Nicolas Pelatan Ris Orangis   FRA 1 1735 1078
Michael Oexner Roschbach   DEU 10 1580 982
Teijo Mäenpää Sakyla   FIN 1 2860 1777
KIWI SDR San Gavino   SAR 1 655 407
Giorgio Casu San Gavino Monreale   SAR 38 655 407
Stefano Paolini San Giovanni al Monte   ITA 1 1167 725
Hartmut Wolff Schönewörde   DEU 22 1896 1178
Marino Ferrero Giacminet Settimo Torinese   ITA 1 1183 735
Sinisa Trputec Smarjeske Toplice, Gorenja vas   SVN 1 1122 697
Aldo Moroni Solbiate O.   ITA 4 1192 741
Franck Baste St Bonnet   FRA 5 1493 928
Eric Angevin St Georges de Pointindoux   FRA 3 1804 1121
Michel Lacroix St Paul   FRA 1 1822 1132
Brian Heath Stapleton   ENG 13 2246 1395
Keijo Koivuniemi Stockholm, Alvsjo   SWE 1 2620 1628
David Robson Strensall, York   ENG 7 2355 1463
Radovan Vlacilik Stupava   SVK 1 1400 870
Brian Keyte Surrey   ENG 5 2088 1298
Geir Laastad Svelvik   NOR 2 2671 1660
Jarno Fält Tampere   FIN 5 2932 1822
Luca Tius Tavarnelle Val di Pesa (FI)   ITA 13 907 564
David Atkins Tighnabruaich   SCT 2 2685 1668
Bruno Torino   ITA 1 1178 732
Manuel Carbonell Torrejon de Ardoz   ESP 2 1654 1027
Alessandro Kosoveu Trieste   ITA 1 1095 680
Vernon Matheson Truro NS CAN 4 6398 3975
Don Tomkinson University of Twente   HOL 1 1923 1195
Daniel N Petersen University of Twente   HOL 1 1923 1195
Herman Schoemaker Veldhoven   HOL 1 1880 1168
Stefano Temporin Verona (VR)   ITA 3 1110 689
Claudio Tagliabue Vertemate con Minoprio (CO)   ITA 3 1195 742
Zoltan Tolgyesi Veszprem   HNG 2 1287 800
Bertrand Villiers-sur-Morin   FRA 2 1734 1077
Brian Martlew Warrington   ENG 3 2367 1471
Stefano Temporin Weissenburg   DEU 2 1497 930
Mike West Sussex   ENG 2 2062 1281
Mike Thayne Whitley Bay   ENG 9 2464 1531
Alan Gale Whitworth   ENG 2 2370 1473
Mike Thayne Wooler   ENG 1 2531 1572
Tom Sudarevic Zagreb   HRV 1 1123 698