Signal Listeners

Profile Listeners Logs (635) QNH
 Logs for 395-MLT, Malta, MLT
Name QTH SP ITU Logs KM Miles
Name QTH SP ITU Logs KM Miles
Alan Gale Whitworth   ENG 2 2370 1473
Aldo Moroni Solbiate O.   ITA 4 1192 741
Alessandro Kosoveu Trieste   ITA 1 1095 680
Alex Wagner Horn   AUT 1 1429 888
Anders H. Muskö   SWE 1 2593 1611
Anders H.     SWE 2 2534 1574
Andreas 'Andy' Ibold Alpen   DEU 8 1865 1159
Andreas Schmid Olsberg   DEU 1 1784 1108
Andreas Zacharas Kallithea   GRC 2 848 527
Andres Alonso Cuevas del Almanzora   ESP 1 1474 916
Andrew Price Astwith   ENG 1 2296 1427
Andrew Price Aston / Sheffield   ENG 4 2307 1433
Bengt-Inge Bengtsson Juoksengi   SWE 4 3471 2157
Bernhard Hein Dessau-Roßlau   DEU 11 1793 1114
Bertrand Villiers-sur-Morin   FRA 2 1734 1077
Bev Ewen-Smith Algarve   POR 2 2071 1287
Brian Heath Stapleton   ENG 13 2246 1395
Brian Keyte Surrey   ENG 5 2088 1298
Brian Martlew Warrington   ENG 3 2367 1471
Bruno Torino   ITA 1 1178 732
Chris McCarthy Ipswich   ENG 2 2094 1301
Christer Wennström Ljugarn   SWE 1 2415 1500
Claudio Tagliabue Vertemate con Minoprio (CO)   ITA 3 1195 742
Daniel N Petersen University of Twente   HOL 1 1923 1195
Daniele Tincani Livorno   ITA 9 928 576
Danila Fadeev Krasnodar   RUS 4 2241 1393
David Atkins Abbots Langley   ENG 3 2128 1322
David Atkins Tighnabruaich   SCT 2 2685 1668
David Robson Strensall, York   ENG 7 2355 1463
Dietmar Birkhahn Lindlar   DEU 4 1785 1109
Dirk Nees Mallorca Island   BAL 1 1100 683
Dirk Nees Colonia de Sant Jordi   BAL 1 1091 678
Dirk Nees Bad Reichenhall   DEU 1 1332 828
Dirk Nees Essen   DEU 3 1830 1137
Dominique Kremp Coutances   FRA 1 1965 1221
Don Tomkinson University of Twente   HOL 1 1923 1195
Dryden Phillipson Neffies   FRA 1 1287 800
Edoardo Nicoletti Bari   ITA 34 627 389
Eike Bierwirth Leipzig   DEU 2 1732 1076
Eric Angevin St Georges de Pointindoux   FRA 3 1804 1121
Eric Angevin Kercabellec   FRA 5 1904 1183
Francesco Prezzavento Liscate   ITA 8 1159 720
Francesco Prezzavento Marzamemi   SCY 1 115 71
Franck Baste St Bonnet   FRA 5 1493 928
Frank Thijs Hoeven   HOL 9 1922 1195
Frank Thijs Kasterlee   BEL 1 1876 1166
Frank van Gerwen Castricum   HOL 1 2016 1253
Frantisek Muller Cernolice   CZE 1 1566 973
Frantisek Muller Praha   CZE 8 1580 981
Geir Laastad Svelvik   NOR 2 2671 1660
George Vastianos Athens   GRC 1 848 527
Gerard Annecy   FRA 1 1324 823
Giorgio Casu Piancada (UD)   ITA 2 1114 692
Giorgio Casu San Gavino Monreale   SAR 38 655 407
Giorgio De Luca Crocetta del Montello (TV)   ITA 2 1131 703
Global Tuner Grenoble   FRA 2 1280 796
Hartmut Wolff Schönewörde   DEU 22 1896 1178
Herman Schoemaker Veldhoven   HOL 1 1880 1168
Ian Johnson Chalfont St Peter   ENG 1 2124 1320
Ivan Monogarov Pskov   RUS 1 2643 1642
Jarmo Heittokangas Pertteli   FIN 1 2807 1744
Jarno Fält Tampere   FIN 5 2932 1822
Jaroslav Tomek Ostrava   CZE 5 1591 989
Jason Law North Ballachulish   SCT 3 2751 1709
Jean Jacquemin Le Touquet   FRA 2 1936 1203
Jean Jacquemin Bethune   FRA 7 1894 1177
Jiri Prokop Alsovice   CZE 2 1654 1028
Joachim Rabe Norderstedt   DEU 9 2022 1256
Joachim Rabe Nr. Lyngvig   DNK 3 2298 1428
Joerg Hochheimer Frankfurt / Main   DEU 1 1673 1040
Joze Konda Novo mesto, Golusnik   SVN 2 1118 694
Juraj Slat Ogulin   HRV 1 1053 654
Karel Honzik Plzen   CZE 1 1555 966
Kari Syrjänen Aitomaki   FIN 10 2916 1812
Keijo Koivuniemi Stockholm, Alvsjo   SWE 1 2620 1628
Kercabellec DX Kercabellec   FRA 1 1904 1183
Kiwi SDR Mariánské Lazne-Slatina   CZE 7 1579 981
KIWI SDR San Gavino   SAR 1 655 407
Kiwi SDR Olomouc - Pohorany   CZE 1 1559 969
Klaus Boecker Bad Wildbad   DEU 1 1509 937
Klaus Boecker Bad Bergzabern   DEU 1 1569 975
L'Ago Team L'Ago, Liguria   ITA 1 1022 635
Lars Lahti Haparanda   SWE 3 3411 2119
Leslaw Sieron Lodz   POL 3 1803 1120
Luca Tius Tavarnelle Val di Pesa (FI)   ITA 13 907 564
Ludek Kosek Jablonec nad Nisou   CZE 1 1659 1031
Manuel Carbonell Torrejon de Ardoz   ESP 2 1654 1027
Marc Vissers Borsbeek   BEL 1 1889 1174
Marco Steiner Herbrechtingen   DEU 1 1470 913
Marino Ferrero Giacminet Settimo Torinese   ITA 1 1183 735
Marino Ferrero Giacminet Mount Cavlera, Vertova   ITA 1 1181 734
Matthias Zwoch Arnsdorf Nr Dresden   DEU 14 1701 1057
Mauri Corrado Mariano Comense   ITA 1 1185 737
Mauro Giroletti Buccinasco   ITA 4 1163 723
Michael Lippold Oehringen   DEU 1 1546 960
Michael Oexner Roschbach   DEU 10 1580 982
Michael Oexner Marza   SCY 1 109 67
Michel Lacroix St Paul   FRA 1 1822 1132
Mike West Sussex   ENG 2 2062 1281
Mike Thayne Wooler   ENG 1 2531 1572
Mike Thayne Whitley Bay   ENG 9 2464 1531
Milos Holy Lhota pod Radcem   CZE 16 1558 968
Miroslav Sperlin Olomouc   CZE 6 1548 962
Nicolas Pelatan Ris Orangis   FRA 1 1735 1078
Noel Clacton   ENG 7 2068 1285
Noirmoutier DX Noirmoutier / L'Epine   FRA 1 1867 1160
Panos Nalmpantis Lesvos Island   GRC 6 1104 686
Patrice Privat Noailles   FRA 3 1804 1121
Patrick Robic Leibnitz   AUT 1 1221 759
Patrick Vignoud Montmelian (Alt log)   FRA 1 1294 804
Patrick Vignoud Montmelian   FRA 8 1294 804
Paul Newland Rattery   ENG 1 2192 1362
PAX GROUP Parkalompolo   SWE 1 3552 2207
Peter Conway Hastings   ENG 17 2012 1250
Peter Greatorex Bolsover   ENG 4 2296 1427
Peter Schleuss     SUI 6 1385 861
Radovan Vlacilik Stupava   SVK 1 1400 870
Raimo Karjalainen Laukaa   FIN 1 3064 1904
Rainer Brannolte Ayanapa   CYP 1 1759 1093
Ray Evans Bolsover   ENG 9 2296 1427
Renato Feuli Marta (VT)   ITA 1 778 484
Roberto Meloni Monreale   SAR 1    
Roberto Rizzardi Porto S. Stefano   ITA 2 793 493
Roelof Bakker Middelburg   HOL 37 1950 1211
Rosario Palermo Ariano Irpino   ITA 2 595 370
Salvo Micciché Ragusa   SCY 8 126 78
Sandor Dibuz Pecs   HNG 3 1182 734
Sinisa Trputec Smarjeske Toplice, Gorenja vas   SVN 1 1122 697
Stefano Foschi Civitavecchia (RM)   ITA 1 739 459
Stefano Paolini San Giovanni al Monte   ITA 1 1167 725
Stefano Temporin Verona (VR)   ITA 3 1110 689
Stefano Temporin Weissenburg   DEU 2 1497 930
Teijo Mäenpää Sakyla   FIN 1 2860 1777
Thomas M. Rösner nr Antalya   TUR 1    
Thomas M. Rösner Goettingen   DEU 2 1784 1108
Tom Sudarevic Zagreb   HRV 1 1123 698
Torbjorn Ericson Nykoping   SWE 2 2559 1590
Tracey Gardner Foston, Lincolnshire   ENG 4 2250 1398
Udo Isaenko Niederlenz   SUI 1 1390 864
University of Twente Enschede (Web SDR)   HOL 2 1923 1195
Václav Dosoudil Kvasice   CZE 1 1510 938
Valerii Syrovotka Krakow   POL 1 1637 1017
Vernon Matheson Truro NS CAN 4 6398 3975
Vesa Hienonen Aholahti   FIN 4 3066 1905
Victor Puzanov Mozhaysk   RUS 6 2731 1697
Vincent Lecler Payre   FRA 19 1673 1040
Vlady Petrovic Ploce   HRV 1 844 524
Willi Reppel Falkenberg   SWE 1 2349 1459
William G. Buchanan Alessandria   ITA 5 1112 691
Zdenek Elias Jablonec Nad Nisou   CZE 23 1659 1031
Zoltan Tolgyesi Veszprem   HNG 2 1287 800