Signal Listeners

Profile Listeners Logs (500) QNH
 Logs for 386-PTB, Pusztaszabolcs, HNG
Name QTH SP ITU Logs KM Miles
Name QTH SP ITU Logs KM Miles
Bev Ewen-Smith Algarve   POR 2 2492 1549
Manuel Carbonell Gallegos de Arganan   ESP 1 2151 1337
Kiwi SDR Haparanda   SWE 1 2117 1315
Lars Lahti Haparanda   SWE 2 2117 1315
Cormac Gebruers Cobh, Cork Harbour, Co. Cork   IRL 1 2006 1246
Paul Logan Lisnaskea   NIR 1 1991 1237
Jason Law North Ballachulish   SCT 1 1938 1204
Manuel Carbonell Losana de Piron   ESP 1 1930 1199
David Atkins Tighnabruaich   SCT 2 1905 1184
Rainer Brannolte Ayanapa   CYP 1 1855 1152
Bo Nensen Hanabäckliden   SWE 2 1788 1111
Vesa Hienonen Aholahti   FIN 3 1759 1093
Mark Borthwick Hawick   SCT 1 1745 1084
Mike Thayne Wooler   ENG 2 1708 1061
Ian Mc Cabe Blackpool   ENG 1 1698 1055
Brian Martlew Warrington   ENG 3 1655 1029
Mike Thayne Whitley Bay   ENG 16 1651 1026
Alan Gale Whitworth   ENG 4 1641 1020
Jarno Fält Tampere   FIN 6 1632 1014
Tjærand S. Bauge Akrehamn, Karmøy Isl.   NOR 1 1614 1003
Kari Syrjänen Aitomaki   FIN 9 1610 1000
Patrick Vignoud Binic   FRA 1 1606 998
Eric Angevin Kercabellec   FRA 2 1592 989
Kercabellec DX Kercabellec   FRA 1 1592 989
Lionel Roithmeir St Sampson   GSY 1 1587 986
David Robson Strensall, York   ENG 1 1582 983
Ray Evans Bolsover   ENG 6 1569 975
Peter Greatorex Bolsover   ENG 6 1569 975
Teijo Mäenpää Sakyla   FIN 2 1564 972
Brian Heath Stapleton   ENG 16 1555 966
Henrik Malung   SWE 1 1551 964
Eric Angevin St Georges de Pointindoux   FRA 2 1541 958
Tracey Gardner Foston, Lincolnshire   ENG 2 1524 947
Victor Puzanov Mozhaysk   RUS 2 1515 941
Dominique Kremp Coutances   FRA 2 1508 937
Jarmo Heittokangas Pertteli   FIN 1 1506 936
Danila Fadeev Krasnodar   RUS 3 1504 935
Geir Laastad Svelvik   NOR 5 1497 930
Geir Laastad Sandbu, Treungen   NOR 3 1477 918
David Atkins Abbots Langley   ENG 4 1470 913
Mike West Sussex   ENG 3 1464 909
Brian Keyte Surrey   ENG 4 1455 904
John Pitty Horsham, West Sussex   ENG 1 1445 898
Vincent Lecler Payre   FRA 13 1409 875
Peter Conway Hastings   ENG 21 1379 857
Noel Clacton   ENG 1 1367 849
Anders H.     SWE 1 1351 840
Keijo Koivuniemi Stockholm, Alvsjo   SWE 1 1349 838
Ivan Monogarov Pskov   RUS 3 1342 834
Arvid Husdal Eigebrekk   NOR 1 1330 826
Jean Jacquemin Le Touquet   FRA 3 1302 809
Torbjorn Ericson Nykoping   SWE 5 1297 806
Bernhard Hein Fjerritslev, North Jutland   DNK 2 1274 791
Patrice Privat Therdonne   FRA 1 1250 777
Patrice Privat Noailles   FRA 1 1243 772
Jean Jacquemin Bethune   FRA 10 1233 766
Joachim Rabe Nr. Lyngvig   DNK 3 1225 761
Jacob Bassoe Assens   DNK 1 1214 754
Michael Oexner Marza   SCY 1 1198 745
Roelof Bakker Middelburg   HOL 24 1193 741
Franck Baste St Bonnet   FRA 3 1193 741
Bertrand Villiers-sur-Morin   FRA 1 1191 740
Frank van Gerwen Castricum   HOL 3 1167 725
Giorgio Casu San Gavino Monreale   SAR 18 1162 722
Willi Reppel Falkenberg   SWE 1 1162 722
Sergey Smolin Ordzhonikidze   UKR 1 1160 721
Frank Thijs Hoeven   HOL 7 1135 705
Pieter Lamers Oosterhout   HOL 2 1117 694
Sergio Nuzzi Nicolosi   SCY 2 1102 685
Andreas Zacharas Kallithea   GRC 1 1102 685
Frank Thijs Kasterlee   BEL 1 1095 681
Patrick Reynaert Vertrijk   BEL 1 1092 679
Herman Schoemaker Veldhoven   HOL 1 1074 668
Panos Nalmpantis Lesvos Island   GRC 8 1068 664
Jacob Bassoe Frederiksberg, Copenhagen   DNK 14 1043 648
Daniel N Petersen University of Twente   HOL 1 1020 634
Goran Norstedt St Hammar   SWE 1 1020 634
University of Twente Enschede (Web SDR)   HOL 2 1020 634
Andreas 'Andy' Ibold Alpen   DEU 1 1012 629
Renee Rober Kiel   DEU 1 998 620
Patrick Vignoud Montmelian (Alt log)   FRA 1 988 614
Patrick Vignoud Montmelian   FRA 5 988 614
Gerard Annecy   FRA 1 972 604
Joachim Rabe Norderstedt   DEU 14 954 593
Dietmar Birkhahn Lindlar   DEU 2 930 578
Eike Bierwirth Zingst   DEU 1 913 567
Marino Ferrero Giacminet Settimo Torinese   ITA 1 869 540
Andreas Schmid Olsberg   DEU 1 868 539
Hartmut Wolff Schönewörde   DEU 18 841 523
Joerg Hochheimer Frankfurt / Main   DEU 1 830 516
Klaus Boecker Bad Bergzabern   DEU 3 820 510
Michael Oexner Roschbach   DEU 6 817 508
William G. Buchanan Alessandria   ITA 3 808 502
Thomas M. Rösner Goettingen   DEU 1 798 496
Aldo Moroni Solbiate O.   ITA 1 772 479
Rainer Brannolte Mragowo   POL 1 768 477
Daniele Tincani Livorno   ITA 6 765 476
Peter Schleuss     SUI 2 748 465
Francesco Prezzavento Liscate   ITA 3 740 460
Michael Lippold Oehringen   DEU 1 717 446
Luca Tius Tavarnelle Val di Pesa (FI)   ITA 3 708 440
Bernhard Hein Dessau-Roßlau   DEU 14 703 436
Edoardo Nicoletti Bari   ITA 21 683 424
Eike Bierwirth Leipzig   DEU 3 652 405
Ingo Ortmann Beesdau   DEU 1 628 390
Kiwi SDR Lutsk   UKR 1 624 388
Stefano Paolini San Giovanni al Monte   ITA 2 614 381
Stefano Temporin Weissenburg   DEU 2 612 380
Matthias Zwoch Arnsdorf Nr Dresden   DEU 7 559 348
Kiwi SDR Mariánské Lazne-Slatina   CZE 2 550 341
Leslaw Sieron Lodz   POL 2 506 315
Ludek Kosek Jablonec nad Nisou   CZE 2 477 296
Milos Holy Lhota pod Radcem   CZE 9 473 294
Zdenek Elias Jablonec Nad Nisou   CZE 16 473 294
Jiri Prokop Alsovice   CZE 3 469 292
Vlady Petrovic Ploce   HRV 1 464 289
Giorgio Casu Piancada (UD)   ITA 3 460 286
Frantisek Muller Praha   CZE 6 451 280
Frantisek Muller Cernolice   CZE 1 446 277
Dirk Nees Bad Reichenhall   DEU 2 443 275
Alessandro Kosoveu Trieste   ITA 1 412 256
Patrick Robic Ramsau am Dachstein   AUT 1 384 239
Juraj Slat Ogulin   HRV 1 340 212
Valerii Syrovotka Krakow   POL 2 331 206
Joze Konda Novo mesto   SVN 1 312 194
Joze Konda Novo mesto, Golusnik   SVN 3 304 189
Jaroslav Tomek Ostrava   CZE 6 302 188
Sinisa Trputec Smarjeske Toplice, Gorenja vas   SVN 1 302 187
Kiwi SDR Olomouc - Pohorany   CZE 1 299 186
Miroslav Sperlin Olomouc   CZE 4 295 183
Alex Wagner Horn   AUT 2 284 176
Tom Sudarevic Zagreb   HRV 1 250 155
Václav Dosoudil Kvasice   CZE 5 249 155
Patrick Robic Leibnitz   AUT 1 244 152
Miloslav Miskar Novi Sad   SRB 1 224 139
Dominique Kremp Vienna   AUT 1 210 130
Jaroslav Lajda Modra   SVK 1 171 106
Zoltan Tolgyesi Veszprem   HNG 1 57 35
Eike Bierwirth Budapest-Szechenyihegy   HNG 1 46 28