Signal Listeners

Profile Listeners Logs (366) QNH
 Logs for 485-CW, Krasnaya Gorbatka, RUS
Name QTH SP ITU Logs KM Miles
Name QTH SP ITU Logs KM Miles
Anders H.     SWE 3 1826 1134
Anders H. Muskö   SWE 1 1446 899
Andreas 'Andy' Ibold Alpen   DEU 13 2342 1455
Andreas Zacharas Kallithea   GRC 1 2400 1491
Andrew Price Aston / Sheffield   ENG 3 2738 1701
Arvid Husdal Sovassli   NOR 1 1967 1222
Arvid Husdal Skoganvarre   NOR 1 1758 1092
Arvid Husdal Eigebrekk   NOR 1 2077 1291
Bengt-Inge Bengtsson Juoksengi   SWE 3 1515 941
Bernhard Hein Fjerritslev, North Jutland   DNK 3 1977 1229
Bernhard Hein Dessau-Roßlau   DEU 3 1969 1223
Bertrand Villiers-sur-Morin   FRA 2 2709 1683
Bo Nensen Hanabäckliden   SWE 23 1537 955
Brian Heath Stapleton   ENG 9 2777 1726
Brian Keyte Messingham   ENG 1 2696 1675
Brian Keyte Surrey   ENG 3 2781 1728
Brian Martlew Warrington   ENG 1 2811 1746
Bruno Torino   ITA 1 2661 1653
Christer Wennström Ljugarn   SWE 34 1411 877
Christian Arvidsson Storuman   SWE 1 1681 1044
Christian Arvidsson Skelleftea   SWE 2 1497 930
Claudio Tagliabue Vertemate con Minoprio (CO)   ITA 1 2525 1569
Danila Fadeev Krasnodar   RUS 3 1203 747
David Atkins Tighnabruaich   SCT 1 2870 1783
David Robson Strensall, York   ENG 11 2695 1674
Dominique Kremp Coutances   FRA 1 2968 1844
Edoardo Nicoletti Bari   ITA 7 2430 1510
Eric Angevin Kercabellec   FRA 1 3130 1945
Finbar O'Connor Trawbreaga Bay, Malin Head   IRL 1 3015 1873
Francesco Prezzavento Liscate   ITA 2 2522 1567
Franck Baste St Bonnet   FRA 1 2862 1778
Frantisek Muller Praha   CZE 3 1928 1198
Geir Laastad Svelvik   NOR 3 1887 1173
Geir Laastad Sandbu, Treungen   NOR 3 1995 1239
Gert Nilsson Bonässund   SWE 1 1519 944
Hartmut Wolff Schönewörde   DEU 15 2033 1263
Henrik Malung   SWE 1 1701 1057
Ian Mc Cabe Blackpool   ENG 3 2826 1756
Ivan Monogarov Pskov   RUS 2 863 536
Jacob Bassoe Frederiksberg, Copenhagen   DNK 2 1816 1128
Jarmo Heittokangas Pertteli   FIN 1 1194 742
Jarno Fält Tampere   FIN 8 1202 747
Jaroslav Tomek Ostrava   CZE 1 1692 1051
Jason Law North Ballachulish   SCT 1 2841 1765
Jiri Prokop Alsovice   CZE 1 1840 1143
Joachim Rabe Nr. Lyngvig   DNK 1 2071 1287
Joachim Rabe Norderstedt   DEU 9 2026 1259
John Pumford - Green Clousta   SHE 1 2538 1577
Joze Konda Novo mesto, Golusnik   SVN 1 2147 1334
Karel Honzik Plzen   CZE 2 2004 1245
Kari Syrjänen Aitomaki   FIN 13 1029 639
Keijo Koivuniemi Stockholm, Alvsjo   SWE 1 1458 906
Kiwi SDR Lutsk   UKR 1 1227 762
Kiwi SDR Mariánské Lazne-Slatina   CZE 3 2046 1271
Kiwi SDR Haparanda   SWE 2 1466 911
Kiwi SDR Olomouc - Pohorany   CZE 1 1763 1095
Kiwi SDR Kouvola   FIN 2 1029 639
Lars Lahti Haparanda   SWE 2 1466 911
Lennart Deimert Borensberg   SWE 3 1608 999
Leslaw Sieron Lodz   POL 2 1542 958
Mark Borthwick Hawick   SCT 1 2744 1705
Matthias Zwoch Arnsdorf Nr Dresden   DEU 12 1896 1178
Mauro Giroletti Buccinasco   ITA 1 2541 1579
Michael Oexner Roschbach   DEU 2 2360 1467
Mike West Sussex   ENG 1 2820 1752
Mike Thayne Whitley Bay   ENG 8 2679 1664
Mikhail Shcherbakov Riga / Ulbroka   LVA 1 1076 668
Miroslav Sperlin Olomouc   CZE 4 1778 1105
Noel Clacton   ENG 5 2663 1655
Panos Nalmpantis Lesvos Island   GRC 2 2165 1345
Patrick Reynaert Vertrijk   BEL 2 2483 1543
Patrick Vignoud Montmelian (Alt log)   FRA 1 2723 1692
Patrick Vignoud Montmelian   FRA 2 2723 1692
PAX GROUP Parkalompolo   SWE 1 1626 1010
Pekka Kemppinen Helsinki   FIN 2 1097 681
Peter Conway Hastings   ENG 2 2738 1701
Peter Greatorex Bolsover   ENG 5 2744 1705
Raimo Karjalainen Hyrynsalmi   FIN 1 1230 764
Raimo Karjalainen Koli   FIN 1 1047 650
Raimo Karjalainen Siikalatva / Rantsila   FIN 1 1301 808
Raimo Karjalainen Laukaa   FIN 4 1153 717
Rainer Brannolte Mragowo   POL 1 1321 821
Ray Evans Bolsover   ENG 4 2744 1705
Renee Rober Kiel   DEU 2 2000 1243
Roelof Bakker Middelburg   HOL 12 2520 1566
Roelof Bakker Kongsfjord   NOR 1 1757 1091
Rosario Palermo Ariano Irpino   ITA 1 2524 1568
Sandor Dibuz Pecs   HNG 3 1953 1214
Sergey Smolin Ordzhonikidze   UKR 1 1050 652
Sinisa Trputec Smarjeske Toplice, Gorenja vas   SVN 1 2144 1332
Stephan Walther-Larsen Assens   DNK 1 1940 1205
Teijo Mäenpää Sakyla   FIN 2 1263 785
Tjærand S. Bauge Skudeneshavn   NOR 1 2178 1353
Tony Moore Nr Redcar Cleveland   ENG 1 2673 1661
Torbjorn Ericson Nykoping   SWE 11 1507 936
Torre Ekblom Ristiina   FIN 7 1032 641
Tracey Gardner Foston, Lincolnshire   ENG 8 2719 1690
Václav Dosoudil Kvasice   CZE 1 1786 1109
Valerii Syrovotka Krakow   POL 1 1592 989
Vernon Matheson Truro NS CAN 1 6765 4204
Vesa Hienonen Aholahti   FIN 2 998 620
Victor Puzanov Mozhaysk   RUS 2 357 222
Vincent Lecler Payre   FRA 4 3030 1882
Vladimir Nikitin St. Petersburg   RUS 2 805 500
Willi Reppel Falkenberg   SWE 2 1786 1110
Zdenek Cermak Hradec Kralove   CZE 1 1826 1135
Zdenek Elias Jablonec Nad Nisou   CZE 6 1838 1142