Signal Listeners

Profile Listeners Logs (405) QNH
 Logs for 381-SIB, Sibiu / Turnisor, ROU
Name QTH SP ITU Logs KM Miles
Name QTH SP ITU Logs KM Miles
Alan Gale Whitworth   ENG 2 2070 1286
Aldo Moroni Solbiate O.   ITA 1 1182 735
Alex Wagner Horn   AUT 1 717 445
Anders H.     SWE 2 1651 1026
Andreas 'Andy' Ibold Alpen   DEU 4 1443 897
Andreas Schmid Olsberg   DEU 1 1297 806
Andreas Zacharas Kallithea   GRC 2 871 541
Andrew Price Aston / Sheffield   ENG 3 2003 1245
Arvid Husdal Eigebrekk   NOR 1 1687 1048
Bengt-Inge Bengtsson Juoksengi   SWE 4 2311 1436
Bengt-Inge Bengtsson Falkenberg   SWE 1 1471 914
Bernhard Hein Dessau-Roßlau   DEU 6 1102 684
Bertrand Villiers-sur-Morin   FRA 2 1632 1014
Bo Nensen Hanabäckliden   SWE 8 1974 1227
Brian Heath Stapleton   ENG 13 1989 1236
Brian Keyte Surrey   ENG 3 1895 1177
Christer Wennström Ljugarn   SWE 8 1340 833
Claudio Tagliabue Vertemate con Minoprio (CO)   ITA 3 1168 726
Daniel N Petersen University of Twente   HOL 1 1443 897
Daniele Tincani Livorno   ITA 1 1115 692
Danila Fadeev Krasnodar   RUS 4 1091 678
David Atkins Abbots Langley   ENG 1 1908 1186
David Atkins Tighnabruaich   SCT 1 2322 1443
David Robson Strensall, York   ENG 5 2008 1247
Dietmar Birkhahn Lindlar   DEU 1 1363 847
Dirk Nees Essen   DEU 1 1403 872
Don Tomkinson University of Twente   HOL 1 1443 897
Edoardo Nicoletti Bari   ITA 25 778 484
Eric Angevin St Georges de Pointindoux   FRA 2 1975 1227
Eric Angevin Kercabellec   FRA 2 2029 1261
Felix Riess Sandstedt   DEU 1 1400 870
Francesco Prezzavento Liscate   ITA 4 1146 712
Franck Baste St Bonnet   FRA 2 1619 1006
Frank Thijs Hoeven   HOL 4 1569 975
Frank van Gerwen Castricum   HOL 3 1594 990
Frantisek Muller Praha   CZE 7 866 538
Geir Laastad Sandbu, Treungen   NOR 1 1800 1119
Geir Laastad Svelvik   NOR 2 1795 1115
Gerard Annecy   FRA 1 1392 865
Giorgio Casu San Gavino Monreale   SAR 7 1428 887
Giorgio Casu Piancada (UD)   ITA 2 859 534
Hartmut Wolff Schönewörde   DEU 18 1240 770
Henrik Malung   SWE 1 1801 1119
Herman Schoemaker Veldhoven   HOL 1 1509 937
Ivan Monogarov Pskov   RUS 3 1368 850
Jacob Bassoe Frederiksberg, Copenhagen   DNK 6 1371 852
Jarmo Heittokangas Pertteli   FIN 1 1632 1014
Jarno Fält Tampere   FIN 4 1751 1088
Jaroslav Lajda Modra   SVK 1 592 368
Jaroslav Tomek Ostrava   CZE 2 624 388
Jason Law North Ballachulish   SCT 3 2349 1460
Jean Jacquemin Bethune   FRA 2 1673 1040
Jean Jacquemin Le Touquet   FRA 2 1743 1083
Jiri Prokop Alsovice   CZE 1 856 532
Joachim Rabe Nr. Lyngvig   DNK 1 1592 989
Joachim Rabe Norderstedt   DEU 16 1340 832
Joze Konda Novo mesto   SVN 3 697 433
Joze Konda Novo mesto, Golusnik   SVN 2 691 429
Juraj Slat Ogulin   HRV 1 696 433
Kari Syrjänen Aitomaki   FIN 9 1686 1047
Keijo Koivuniemi Stockholm, Alvsjo   SWE 1 1556 967
Kercabellec DX Kercabellec   FRA 1 2029 1261
Kiwi SDR Mariánské Lazne-Slatina   CZE 4 979 608
Kiwi SDR Lutsk   UKR 1 558 347
Kiwi SDR Olomouc - Pohorany   CZE 1 666 414
Kiwi SDR Nea Makri   GRC 1 857 532
Klaus Boecker Bad Wildbad   DEU 1 1217 756
Klaus Boecker Bad Bergzabern   DEU 1 1262 784
Lars Lahti Haparanda   SWE 2 2247 1396
Lennart Deimert Borensberg   SWE 1 1541 958
Leslaw Sieron Lodz   POL 4 750 466
Luca Tius Tavarnelle Val di Pesa (FI)   ITA 1 1049 652
Ludek Kosek Jablonec nad Nisou   CZE 1 864 537
Manuel Carbonell Gallegos de Arganan   ESP 1 2548 1583
Marcel Kurtz St Remimont   FRA 1 1407 874
Matthias Zwoch Arnsdorf Nr Dresden   DEU 6 955 593
Mauro Giroletti Buccinasco   ITA 2 1166 724
Michael Lippold Oehringen   DEU 1 1159 720
Michael Oexner Roschbach   DEU 8 1259 782
Michel Lacroix St Paul   FRA 1 1698 1055
Mike West Sussex   ENG 2 1904 1183
Mike Thayne Wooler   ENG 1 2123 1319
Mike Thayne Whitley Bay   ENG 11 2069 1286
Mikhail Shcherbakov Riga / Ulbroka   LVA 1 1241 771
Milos Holy Lhota pod Radcem   CZE 7 897 558
Miloslav Miskar Novi Sad   SRB 1 342 213
Miroslav Sperlin Olomouc   CZE 1 670 416
Noel Clacton   ENG 4 1803 1120
Panos Nalmpantis Lesvos Island   GRC 2 744 462
Patrice Privat Therdonne   FRA 1 1692 1051
Patrice Privat Noailles   FRA 1 1685 1047
Patrick Reynaert Vertrijk   BEL 1 1531 951
Patrick Robic Leibnitz   AUT 1 669 415
Patrick Vignoud Montmelian   FRA 4 1403 872
Patrick Vignoud Montmelian (Alt log)   FRA 1 1403 872
Patrick Vignoud Binic   FRA 1 2047 1272
Peter Conway Hastings   ENG 15 1819 1130
Peter Greatorex Bolsover   ENG 1 2000 1243
Peter Schleuss     SUI 1 1184 736
Raimo Karjalainen Laukaa   FIN 1 1856 1153
Rainer Brannolte Mragowo   POL 1 921 572
Ray Evans Bolsover   ENG 5 2000 1243
Renee Rober Kiel   DEU 1 1374 854
Roelof Bakker Middelburg   HOL 22 1629 1012
Sean Buckinghamshire   ENG 1 1949 1211
Sergey M. Kolesov Yablonovka   UKR 1 690 429
Sergio Nuzzi Nicolosi   SCY 2 1179 732
Sinisa Trputec Smarjeske Toplice, Gorenja vas   SVN 1 691 429
Stefan Dombrowski Pobershau, Saxony   DEU 1 972 604
Stefano Paolini San Giovanni al Monte   ITA 1 1025 637
Stephan Walther-Larsen Assens   DNK 1 1554 966
Teijo Maenpaa Sakyla   FIN 1 1704 1059
Thomas M. Rösner Goettingen   DEU 2 1218 757
Tjærand S. Bauge Akrehamn, Karmøy Isl.   NOR 1 1958 1217
Tom Sudarevic Zagreb   HRV 1 626 389
Tomislav Stimac Zagreb   HRV 1 626 389
Torbjorn Ericson Nykoping   SWE 10 1521 945
Tracey Gardner Foston, Lincolnshire   ENG 1 1955 1215
University of Twente Enschede (Web SDR)   HOL 3 1443 897
Václav Dosoudil Kvasice   CZE 4 631 392
Valerii Syrovotka Krakow   POL 2 569 353
Vesa Hienonen Aholahti   FIN 2 1817 1129
Victor Puzanov Mozhaysk   RUS 1 1367 850
Vincent Lecler Payre   FRA 2 1839 1143
Vlady Petrovic Ploce   HRV 1 609 378
Willi Reppel Falkenberg   SWE 1 1471 914
Zdenek Elias Jablonec Nad Nisou   CZE 15 859 534
Zoltan Tolgyesi Veszprem   HNG 1 495 308