Signal Listeners

Profile Listeners Logs (686) QNH
 Logs for 432-PK, Pardubice / Prvek, CZE
Name QTH SP ITU Logs KM Miles
Name QTH SP ITU Logs KM Miles
Zdenek Elias Jablonec Nad Nisou   CZE 28 89 55
Edoardo Nicoletti Bari   ITA 24 990 615
Roelof Bakker Middelburg   HOL 23 871 541
Mike Thayne Whitley Bay   ENG 21 1290 801
Giorgio Casu San Gavino Monreale   SAR 19 1286 799
Hartmut Wolff Schönewörde   DEU 19 462 287
Peter Conway Hastings   ENG 18 1076 669
Milos Holy Lhota pod Radcem   CZE 18 151 94
Brian Heath Stapleton   ENG 17 1224 761
Joachim Rabe Norderstedt   DEU 16 570 354
Christer Wennström Ljugarn   SWE 14 837 520
Matthias Zwoch Arnsdorf Nr Dresden   DEU 14 177 110
Bernhard Hein Dessau-Roßlau   DEU 14 323 201
Ray Evans Bolsover   ENG 12 1229 763
Torbjorn Ericson Nykoping   SWE 12 976 606
William G. Buchanan Alessandria   ITA 12 782 486
Vincent Lecler Payre   FRA 12 1222 759
Frantisek Muller Praha   CZE 12 101 63
Francesco Prezzavento Liscate   ITA 11 696 432
Kari Syrjänen Aitomaki   FIN 11 1386 861
Daniele Tincani Livorno   ITA 11 832 517
Bo Nensen Hanabäckliden   SWE 10 1477 917
Brian Keyte Surrey   ENG 9 1146 712
Geir Laastad Svelvik   NOR 8 1128 701
Peter Schleuss     SUI 8 583 362
Václav Dosoudil Kvasice   CZE 7 149 92
Jean Jacquemin Bethune   FRA 7 936 582
University of Twente Enschede (Web SDR)   HOL 7 668 415
Raimo Karjalainen Laukaa   FIN 7 1512 940
David Atkins Tighnabruaich   SCT 6 1543 959
Jacob Bassoe Frederiksberg, Copenhagen   DNK 6 668 415
Peter Greatorex Bolsover   ENG 6 1229 763
Michael Oexner Roschbach   DEU 6 559 347
Frank Thijs Hoeven   HOL 6 808 502
Renee Rober Kiel   DEU 5 614 381
Alan Gale Whitworth   ENG 5 1297 806
Patrick Vignoud Montmelian   FRA 5 883 548
Jean Jacquemin Le Touquet   FRA 5 1007 626
Dietmar Birkhahn Lindlar   DEU 5 605 376
Mike West Sussex   ENG 5 1164 723
Miroslav Sperlin Olomouc   CZE 5 112 69
Finbar O'Connor Trawbreaga Bay, Malin Head   IRL 5 1655 1028
Lennart Deimert Borensberg   SWE 4 950 590
Eike Bierwirth Leipzig   DEU 4 280 174
Panos Nalmpantis Lesvos Island   GRC 4 1452 902
Jiri Prokop Alsovice   CZE 4 85 53
Joachim Rabe Nr. Lyngvig   DNK 4 840 522
Ian Mc Cabe Blackpool   ENG 4 1353 841
Brian Martlew Warrington   ENG 4 1314 817
Jarno Fält Tampere   FIN 4 1372 853
Ludek Kosek Jablonec nad Nisou   CZE 4 92 57
Ingo Ortmann Bergener Höhe   DEU 4 243 151
Bertrand Villiers-sur-Morin   FRA 3 942 585
Willi Reppel Falkenberg   SWE 3 794 493
Patrice Privat Therdonne   FRA 3 983 611
Victor Puzanov Mozhaysk   RUS 3 1486 923
Pieter Lamers Oosterhout   HOL 3 787 489
Marino Ferrero Giacminet Settimo Torinese   ITA 3 808 502
Jaroslav Tomek Ostrava   CZE 3 186 115
Joze Konda Novo mesto, Golusnik   SVN 3 465 289
Aldo Moroni Solbiate O.   ITA 3 709 440
Andreas 'Andy' Ibold Alpen   DEU 3 678 421
Franck Baste St Bonnet   FRA 3 1033 642
Geir Laastad Sandbu, Treungen   NOR 3 1099 683
Danila Fadeev Krasnodar   RUS 3 1747 1085
Frank van Gerwen Castricum   HOL 3 820 509
Stefano Temporin Weissenburg   DEU 3 366 227
Leslaw Sieron Lodz   POL 3 303 188
Ivan Monogarov Pskov   RUS 3 1177 731
Bernhard Hein Fjerritslev, North Jutland   DNK 2 892 554
Anders H.     SWE 2 984 611
Mike Thayne Wooler   ENG 2 1343 834
John Pitty Horsham, West Sussex   ENG 2 1140 708
David Atkins Abbots Langley   ENG 2 1153 716
Giorgio Casu Piancada (UD)   ITA 2 515 320
Tracey Gardner Foston, Lincolnshire   ENG 2 1185 737
Eric Angevin St Georges de Pointindoux   FRA 2 1337 831
Lars Lahti Haparanda   SWE 2 1836 1141
Dominique Kremp Coutances   FRA 2 1246 774
John Pumford - Green Clousta   SHE 2 1572 977
Jason Law North Ballachulish   SCT 2 1570 975
Kiwi SDR Mariánské Lazne-Slatina   CZE 2 233 144
Henrik Nielsen Vesterbro, Copenhagen   DNK 2 666 414
Jarmo Heittokangas Pertteli   FIN 2 1248 775
David Robson Strensall, York   ENG 2 1231 765
Alex Wagner Horn   AUT 2 153 95
Eric Angevin Kercabellec   FRA 2 1367 849
Claudio Tagliabue Vertemate con Minoprio (CO)   ITA 2 693 431
Andreas Zacharas Kallithea   GRC 2 1483 921
Klaus Boecker Bad Bergzabern   DEU 2 568 353
Eike Bierwirth Zingst   DEU 2 534 332
Vesa Hienonen Aholahti   FIN 2 1542 958
Manuel Carbonell Losana de Piron   ESP 1 1829 1136
Sinisa Trputec Smarjeske Toplice, Gorenja vas   SVN 1 461 286
Dirk Nees Essen   DEU 1 639 397
Klaus Boecker Bad Wildbad   DEU 1 547 340
Dorian Lespinasse Les Marches   FRA 1 886 550
Andrew Price Aston / Sheffield   ENG 1 1231 765
Christoph Mayer Neustrelitz   DEU 1 416 259
Mark Borthwick Edgerston   SCT 1 1377 855
Udo Isaenko Niederlenz   SUI 1 628 390
Patrick Vignoud Montmélian (Alt log)   FRA 1 883 548
Kiwi SDR Haparanda   SWE 1 1836 1141
Gerard Annecy   FRA 1 852 530
Marc Vissers Borsbeek   BEL 1 809 503
Zoltan Tolgyesi Veszprem   HNG 1 361 224
Dirk Nees Bad Reichenhall   DEU 1 332 206
Torbjorn Ericson Savedalen   SWE 1 890 553
Rainer Brannolte Mragowo   POL 1 569 353
Mauri Corrado Mariano Comense   ITA 1 687 427
Ingo Ortmann Beesdau   DEU 1 243 151
Brian Keyte Laggan by Newtonmore   SCT 1 1530 951
Patrick Vignoud Binic   FRA 1 1353 840
Mikhail Shcherbakov Riga / Ulbroka   LVA 1 951 591
Dryden Phillipson Neffies   FRA 1 1193 741
Vlady Petrovic Ploce   HRV 1 784 487
Vernon Matheson Truro NS CAN 1 5657 3515
Arvid Husdal Borhaug, Lista   NOR 1 1077 669
Vincent Lecler Pointe de Brezellec   FRA 1 1499 931
Paul Logan Lisnaskea   NIR 1 1647 1023
Thomas M. Rösner Goettingen   DEU 1 443 275
Bengt-Inge Bengtsson Juoksengi   SWE 1 1895 1177
Brian Russel Runcorn, Cheshire   ENG 1 1324 822
Eike Bierwirth Praha - Troja   CZE 1 96 59
Renato Feuli Marta (VT)   ITA 1 884 549
Torre Ekblom Ristiina   FIN 1 1457 905
Manuel Carbonell Gallegos de Arganan   ESP 1 2035 1265
Don Tomkinson University of Twente   HOL 1 668 415
Johan Meezen Ma Winschoten   HOL 1 697 433
Stephan Walther-Larsen Assens   DNK 1 833 518
Joze Konda Novo mesto   SVN 1 470 292
Juraj Slat Ogulin   HRV 1 530 329
Mauro Giroletti Buccinasco   ITA 1 712 443
Kiwi SDR Kouvola   FIN 1 1386 861
Frantisek Muller Cernolice   CZE 1 108 67
PAX GROUP Parkalompolo   SWE 1 1971 1225
Giorgio Casu Berlin   DEU 1 325 202
Henrik Malung   SWE 1 1206 749
Patrick Robic Leibnitz   AUT 1 362 225
Patrick Robic Ramsau am Dachstein   AUT 1 332 206
Kercabellec DX Kercabellec   FRA 1 1367 849
Roger Caird Dublin   IRL 1 1560 969
Mark Borthwick Hawick   SCT 1 1383 859
Andreas Schmid Olsberg   DEU 1 529 329
Dick Van Der Knaap Holten   HOL 1 704 437
Sean Buckinghamshire   ENG 1 1190 739
Bengt-Inge Bengtsson Falkenberg   SWE 1 794 493
Dirk Nees Colonia de Sant Jordi   BAL 1 1560 969
Noel Clacton   ENG 1 1045 649
Alessandro Kosoveu Trieste   ITA 1 509 316
Gert Nilsson Bonässund   SWE 1 1484 922
Valerii Syrovotka Krakow   POL 1 292 181
Keijo Koivuniemi Stockholm, Alvsjo   SWE 1 1038 645
Jan Hornyak Praha   CZE 1 96 59
Herman Schoemaker Veldhoven   HOL 1 749 465
Kiwi SDR Olomouc - Pohorany   CZE 1 119 74
Daniel N Petersen University of Twente   HOL 1 668 415
Michel Lacroix St Paul   FRA 1 989 614
Olli Aho Koskenkorva   FIN 1 1465 910
Felix Riess Sandstedt   DEU 1 622 386
Tom Sudarevic Zagreb   HRV 1 464 288
Tjærand S. Bauge Akrehamn, Karmøy Isl.   NOR 1 1230 764
Karel Honzik Plzen   CZE 1 175 109
Teijo Maenpaa Sakyla   FIN 1 1292 803
Kiwi SDR Filderstadt   DEU 1 501 311
Raimo Karjalainen Siikalatva / Rantsila   FIN 1 1708 1061
Stefano Paolini San Giovanni al Monte   ITA 1 583 362
Arvid Husdal Eigebrekk   NOR 1 946 588
Marcel Kurtz St Remimont   FRA 1 748 465
Patrick Reynaert Vertrijk   BEL 1 784 487