Signal Listeners

Profile Listeners Logs (686) QNH
 Logs for 432-PK, Pardubice / Prvek, CZE
Name QTH SP ITU Logs KM Miles
Name QTH SP ITU Logs KM Miles
Vernon Matheson Truro NS CAN 1 5657 3515
Manuel Carbonell Gallegos de Arganan   ESP 1 2035 1265
PAX GROUP Parkalompolo   SWE 1 1971 1225
Bengt-Inge Bengtsson Juoksengi   SWE 1 1895 1177
Kiwi SDR Haparanda   SWE 1 1836 1141
Lars Lahti Haparanda   SWE 2 1836 1141
Manuel Carbonell Losana de Piron   ESP 1 1829 1136
Danila Fadeev Krasnodar   RUS 3 1747 1085
Raimo Karjalainen Siikalatva / Rantsila   FIN 1 1708 1061
Finbar O'Connor Trawbreaga Bay, Malin Head   IRL 5 1655 1028
Paul Logan Lisnaskea   NIR 1 1647 1023
John Pumford - Green Clousta   SHE 2 1572 977
Jason Law North Ballachulish   SCT 2 1570 975
Dirk Nees Colonia de Sant Jordi   BAL 1 1560 969
Roger Caird Dublin   IRL 1 1560 969
David Atkins Tighnabruaich   SCT 6 1543 959
Vesa Hienonen Aholahti   FIN 2 1542 958
Brian Keyte Laggan by Newtonmore   SCT 1 1530 951
Raimo Karjalainen Laukaa   FIN 7 1512 940
Vincent Lecler Pointe de Brezellec   FRA 1 1499 931
Victor Puzanov Mozhaysk   RUS 3 1486 923
Gert Nilsson Bonässund   SWE 1 1484 922
Andreas Zacharas Kallithea   GRC 2 1483 921
Bo Nensen Hanabäckliden   SWE 10 1477 917
Olli Aho Koskenkorva   FIN 1 1465 910
Torre Ekblom Ristiina   FIN 1 1457 905
Panos Nalmpantis Lesvos Island   GRC 4 1452 902
Kiwi SDR Kouvola   FIN 1 1386 861
Kari Syrjänen Aitomaki   FIN 11 1386 861
Mark Borthwick Hawick   SCT 1 1383 859
Mark Borthwick Edgerston   SCT 1 1377 855
Jarno Fält Tampere   FIN 4 1372 853
Eric Angevin Kercabellec   FRA 2 1367 849
Kercabellec DX Kercabellec   FRA 1 1367 849
Patrick Vignoud Binic   FRA 1 1353 840
Ian Mc Cabe Blackpool   ENG 4 1353 841
Mike Thayne Wooler   ENG 2 1343 834
Eric Angevin St Georges de Pointindoux   FRA 2 1337 831
Brian Russel Runcorn, Cheshire   ENG 1 1324 822
Brian Martlew Warrington   ENG 4 1314 817
Alan Gale Whitworth   ENG 5 1297 806
Teijo Maenpaa Sakyla   FIN 1 1292 803
Mike Thayne Whitley Bay   ENG 21 1290 801
Giorgio Casu San Gavino Monreale   SAR 19 1286 799
Jarmo Heittokangas Pertteli   FIN 2 1248 775
Dominique Kremp Coutances   FRA 2 1246 774
David Robson Strensall, York   ENG 2 1231 765
Andrew Price Aston / Sheffield   ENG 1 1231 765
Tjærand S. Bauge Akrehamn, Karmøy Isl.   NOR 1 1230 764
Ray Evans Bolsover   ENG 12 1229 763
Peter Greatorex Bolsover   ENG 6 1229 763
Brian Heath Stapleton   ENG 17 1224 761
Vincent Lecler Payre   FRA 12 1222 759
Henrik Malung   SWE 1 1206 749
Dryden Phillipson Neffies   FRA 1 1193 741
Sean Buckinghamshire   ENG 1 1190 739
Tracey Gardner Foston, Lincolnshire   ENG 2 1185 737
Ivan Monogarov Pskov   RUS 3 1177 731
Mike West Sussex   ENG 5 1164 723
David Atkins Abbots Langley   ENG 2 1153 716
Brian Keyte Surrey   ENG 9 1146 712
John Pitty Horsham, West Sussex   ENG 2 1140 708
Geir Laastad Svelvik   NOR 8 1128 701
Geir Laastad Sandbu, Treungen   NOR 3 1099 683
Arvid Husdal Borhaug, Lista   NOR 1 1077 669
Peter Conway Hastings   ENG 18 1076 669
Noel Clacton   ENG 1 1045 649
Keijo Koivuniemi Stockholm, Alvsjo   SWE 1 1038 645
Franck Baste St Bonnet   FRA 3 1033 642
Jean Jacquemin Le Touquet   FRA 5 1007 626
Edoardo Nicoletti Bari   ITA 24 990 615
Michel Lacroix St Paul   FRA 1 989 614
Anders H.     SWE 2 984 611
Patrice Privat Therdonne   FRA 3 983 611
Torbjorn Ericson Nykoping   SWE 12 976 606
Mikhail Shcherbakov Riga / Ulbroka   LVA 1 951 591
Lennart Deimert Borensberg   SWE 4 950 590
Arvid Husdal Eigebrekk   NOR 1 946 588
Bertrand Villiers-sur-Morin   FRA 3 942 585
Jean Jacquemin Bethune   FRA 7 936 582
Bernhard Hein Fjerritslev, North Jutland   DNK 2 892 554
Torbjorn Ericson Savedalen   SWE 1 890 553
Dorian Lespinasse Les Marches   FRA 1 886 550
Renato Feuli Marta (VT)   ITA 1 884 549
Patrick Vignoud Montmelian   FRA 5 883 548
Patrick Vignoud Montmélian (Alt log)   FRA 1 883 548
Roelof Bakker Middelburg   HOL 23 871 541
Gerard Annecy   FRA 1 852 530
Joachim Rabe Nr. Lyngvig   DNK 4 840 522
Christer Wennström Ljugarn   SWE 14 837 520
Stephan Walther-Larsen Assens   DNK 1 833 518
Daniele Tincani Livorno   ITA 11 832 517
Frank van Gerwen Castricum   HOL 3 820 509
Marc Vissers Borsbeek   BEL 1 809 503
Frank Thijs Hoeven   HOL 6 808 502
Marino Ferrero Giacminet Settimo Torinese   ITA 3 808 502
Bengt-Inge Bengtsson Falkenberg   SWE 1 794 493
Willi Reppel Falkenberg   SWE 3 794 493
Pieter Lamers Oosterhout   HOL 3 787 489
Patrick Reynaert Vertrijk   BEL 1 784 487
Vlady Petrovic Ploce   HRV 1 784 487
William G. Buchanan Alessandria   ITA 12 782 486
Herman Schoemaker Veldhoven   HOL 1 749 465
Marcel Kurtz St Remimont   FRA 1 748 465
Mauro Giroletti Buccinasco   ITA 1 712 443
Aldo Moroni Solbiate O.   ITA 3 709 440
Dick Van Der Knaap Holten   HOL 1 704 437
Johan Meezen Ma Winschoten   HOL 1 697 433
Francesco Prezzavento Liscate   ITA 11 696 432
Claudio Tagliabue Vertemate con Minoprio (CO)   ITA 2 693 431
Mauri Corrado Mariano Comense   ITA 1 687 427
Andreas 'Andy' Ibold Alpen   DEU 3 678 421
Jacob Bassoe Frederiksberg, Copenhagen   DNK 6 668 415
University of Twente Enschede (Web SDR)   HOL 7 668 415
Don Tomkinson University of Twente   HOL 1 668 415
Daniel N Petersen University of Twente   HOL 1 668 415
Henrik Nielsen Vesterbro, Copenhagen   DNK 2 666 414
Dirk Nees Essen   DEU 1 639 397
Udo Isaenko Niederlenz   SUI 1 628 390
Felix Riess Sandstedt   DEU 1 622 386
Renee Rober Kiel   DEU 5 614 381
Dietmar Birkhahn Lindlar   DEU 5 605 376
Peter Schleuss     SUI 8 583 362
Stefano Paolini San Giovanni al Monte   ITA 1 583 362
Joachim Rabe Norderstedt   DEU 16 570 354
Rainer Brannolte Mragowo   POL 1 569 353
Klaus Boecker Bad Bergzabern   DEU 2 568 353
Michael Oexner Roschbach   DEU 6 559 347
Klaus Boecker Bad Wildbad   DEU 1 547 340
Eike Bierwirth Zingst   DEU 2 534 332
Juraj Slat Ogulin   HRV 1 530 329
Andreas Schmid Olsberg   DEU 1 529 329
Giorgio Casu Piancada (UD)   ITA 2 515 320
Alessandro Kosoveu Trieste   ITA 1 509 316
Kiwi SDR Filderstadt   DEU 1 501 311
Joze Konda Novo mesto   SVN 1 470 292
Joze Konda Novo mesto, Golusnik   SVN 3 465 289
Tom Sudarevic Zagreb   HRV 1 464 288
Hartmut Wolff Schönewörde   DEU 19 462 287
Sinisa Trputec Smarjeske Toplice, Gorenja vas   SVN 1 461 286
Thomas M. Rösner Goettingen   DEU 1 443 275
Christoph Mayer Neustrelitz   DEU 1 416 259
Stefano Temporin Weissenburg   DEU 3 366 227
Patrick Robic Leibnitz   AUT 1 362 225
Zoltan Tolgyesi Veszprem   HNG 1 361 224
Dirk Nees Bad Reichenhall   DEU 1 332 206
Patrick Robic Ramsau am Dachstein   AUT 1 332 206
Giorgio Casu Berlin   DEU 1 325 202
Bernhard Hein Dessau-Roßlau   DEU 14 323 201
Leslaw Sieron Lodz   POL 3 303 188
Valerii Syrovotka Krakow   POL 1 292 181
Eike Bierwirth Leipzig   DEU 4 280 174
Ingo Ortmann Beesdau   DEU 1 243 151
Ingo Ortmann Bergener Höhe   DEU 4 243 151
Kiwi SDR Mariánské Lazne-Slatina   CZE 2 233 144
Jaroslav Tomek Ostrava   CZE 3 186 115
Matthias Zwoch Arnsdorf Nr Dresden   DEU 14 177 110
Karel Honzik Plzen   CZE 1 175 109
Alex Wagner Horn   AUT 2 153 95
Milos Holy Lhota pod Radcem   CZE 18 151 94
Václav Dosoudil Kvasice   CZE 7 149 92
Kiwi SDR Olomouc - Pohorany   CZE 1 119 74
Miroslav Sperlin Olomouc   CZE 5 112 69
Frantisek Muller Cernolice   CZE 1 108 67
Frantisek Muller Praha   CZE 12 101 63
Eike Bierwirth Praha - Troja   CZE 1 96 59
Jan Hornyak Praha   CZE 1 96 59
Ludek Kosek Jablonec nad Nisou   CZE 4 92 57
Zdenek Elias Jablonec Nad Nisou   CZE 28 89 55
Jiri Prokop Alsovice   CZE 4 85 53