Signal Listeners

Profile Listeners Logs (269) QNH
 Logs for 432-G, Amari, EST
Name QTH SP ITU Logs KM Miles
Name QTH SP ITU Logs KM Miles
Andreas Zacharas Kallithea   GRC 1 2372 1474
Vincent Lecler Payre   FRA 1 2138 1328
Patrick Vignoud Binic   FRA 1 2105 1308
Edoardo Nicoletti Bari   ITA 1 2078 1291
Dominique Kremp Coutances   FRA 2 2000 1243
Roger Caird Dublin   IRL 3 1970 1224
Patrick Vignoud Montmelian   FRA 1 1950 1212
Finbar O'Connor Trawbreaga Bay, Malin Head   IRL 2 1924 1195
Robert Connolly     NIR 1 1918 1192
Aldo Moroni Solbiate O.   ITA 1 1827 1135
Francesco Prezzavento Liscate   ITA 1 1825 1134
Danila Fadeev Krasnodar   RUS 1 1814 1127
Michel Lacroix St Paul   FRA 1 1791 1113
Patrice Privat Therdonne   FRA 2 1787 1110
Brian Keyte Ford, Argyll   SCT 1 1781 1106
Brian Keyte Surrey   ENG 4 1778 1105
Ian Mc Cabe Blackpool   ENG 3 1765 1097
Brian Martlew Warrington   ENG 3 1756 1091
David Atkins Abbots Langley   ENG 2 1754 1090
Peter Conway Hastings   ENG 8 1752 1089
Jason Law North Ballachulish   SCT 2 1743 1083
Brian Heath Stapleton   ENG 4 1743 1083
Alan Gale Whitworth   ENG 2 1725 1072
Brian Keyte Strathyre   SCT 1 1710 1062
Peter Greatorex Bolsover   ENG 2 1699 1056
Ray Evans Bolsover   ENG 2 1699 1056
Brian Keyte Rhue, Ullapool   SCT 1 1697 1054
Andrew Price Aston / Sheffield   ENG 1 1691 1051
Tracey Gardner Foston, Lincolnshire   ENG 2 1682 1045
Jean Jacquemin Bethune   FRA 4 1676 1042
Giorgio Casu Piancada (UD)   ITA 1 1675 1041
Noel Clacton   ENG 2 1663 1033
Brian Keyte Messingham   ENG 1 1649 1025
David Robson Strensall, York   ENG 1 1638 1018
Tony Moore Nr Redcar Cleveland   ENG 3 1608 999
Joze Konda Novo mesto, Golusnik   SVN 1 1607 999
Mike Thayne Whitley Bay   ENG 3 1605 997
Sinisa Trputec Smarjeske Toplice, Gorenja vas   SVN 1 1603 996
Roelof Bakker Middelburg   HOL 12 1549 963
Michael Oexner Roschbach   DEU 3 1521 945
Frank Thijs Kasterlee   BEL 1 1504 934
Frank Thijs Hoeven   HOL 2 1499 932
Herman Schoemaker Veldhoven   HOL 1 1470 913
Thomas M. Rösner Hasenbühl, Schwäbisch Hall-Hessental   DEU 1 1462 909
John Pumford - Green Clousta   SHE 1 1432 890
Frank van Gerwen Castricum   HOL 1 1418 881
Zoltan Tolgyesi Veszprem   HNG 1 1414 878
Andreas 'Andy' Ibold Alpen   DEU 1 1403 872
Dietmar Birkhahn Lindlar   DEU 1 1402 871
Dirk Nees Essen   DEU 1 1395 867
Kiwi SDR Mariánské Lazne-Slatina   CZE 1 1277 794
Ladislav Vitik Plzen   CZE 1 1263 785
Johan Meezen Ma Winschoten   HOL 1 1256 780
Milos Holy Lhota pod Radcem   CZE 2 1247 775
Thomas M. Rösner Goettingen   DEU 1 1241 771
Frantisek Muller Praha   CZE 2 1205 748
Miroslav Sperlin Olomouc   CZE 2 1165 724
Sergey M. Kolesov Yablonovka   UKR 1 1130 702
Hartmut Wolff Schönewörde   DEU 12 1118 694
Matthias Zwoch Arnsdorf Nr Dresden   DEU 5 1114 692
Bernhard Hein Dessau-Roßlau   DEU 2 1114 692
Zdenek Elias Jablonec Nad Nisou   CZE 6 1107 688
Tjærand S. Bauge Akrehamn, Karmøy Isl.   NOR 2 1076 669
Valerii Syrovotka Krakow   POL 1 1065 662
Joachim Rabe Norderstedt   DEU 6 1062 660
Joachim Rabe Nr. Lyngvig   DNK 2 1020 634
Renee Rober Kiel   DEU 4 1016 632
Christoph Mayer Neustrelitz   DEU 1 950 590
PAX GROUP Parkalompolo   SWE 2 912 567
Bernhard Hein Fjerritslev, North Jutland   DNK 1 907 563
Arvid Husdal Sovassli   NOR 1 900 559
Leslaw Sieron Lodz   POL 3 899 559
Geir Laastad Sandbu, Treungen   NOR 3 893 555
Stephan Walther-Larsen Assens   DNK 4 881 548
Victor Puzanov Mozhaysk   RUS 4 821 510
Bengt-Inge Bengtsson Juoksengi   SWE 1 811 504
Jacob Bassoe Frederiksberg, Copenhagen   DNK 6 806 501
Geir Laastad Svelvik   NOR 7 781 485
Lars Lahti Haparanda   SWE 1 746 463
Bengt-Inge Bengtsson Falkenberg   SWE 1 734 456
Willi Reppel Falkenberg   SWE 2 734 456
Anders H.     SWE 2 731 454
Christian Arvidsson Skelleftea   SWE 7 633 393
Henrik Malung   SWE 1 598 372
Raimo Karjalainen Siikalatva / Rantsila   FIN 2 584 363
Bo Nensen Hanabäckliden   SWE 10 539 335
Raimo Karjalainen Koli   FIN 1 520 323
Lennart Deimert Borensberg   SWE 3 518 322
Torbjorn Ericson Nykoping   SWE 12 414 257
Olli Aho Koskenkorva   FIN 1 391 243
Christer Wennström Ljugarn   SWE 7 385 239
Vesa Hienonen Aholahti   FIN 1 384 239
Raimo Karjalainen Laukaa   FIN 9 365 226
Vladimir Nikitin St. Petersburg   RUS 1 354 220
Torre Ekblom Ristiina   FIN 4 297 185
Ivan Monogarov Pskov   RUS 2 268 167
Mikhail Shcherbakov Riga / Ulbroka   LVA 1 259 161
Jarno Fält Tampere   FIN 3 251 156
Tuomas Talka Aitoo   FIN 1 232 144
Kari Syrjänen Aitomaki   FIN 8 227 141
Teijo Maenpaa Sakyla   FIN 1 226 140
Jarmo Heittokangas Pertteli   FIN 1 141 88
Pekka Kemppinen Helsinki   FIN 2 119 74
Global Tuner Espoo   FIN 1 106 66