Signal Listeners

Profile Listeners Logs (421) QNH
 Logs for 418-L, Tallin / Ulemiste, EST
Name QTH SP ITU Logs KM Miles
Name QTH SP ITU Logs KM Miles
Alan Clark Waterloo   BEL 1 1615 1003
Alan Doherty Portrush   NIR 3 1930 1199
Alan Gale Whitworth   ENG 8 1765 1097
Aldo Moroni Solbiate O.   ITA 1 1863 1157
Alex Aristov Nikopol   UKR 1 1450 901
Andreas Schmid Olsberg   DEU 1 1366 849
Andreas Zacharas Kallithea   GRC 1 2387 1483
Arvid Husdal Borhaug, Lista   NOR 1 1059 658
Arvid Husdal Eigebrekk   NOR 1 1041 647
Ary Boender Reeuwijk   HOL 1 1494 928
Bengt-Inge Bengtsson Falkenberg   SWE 1 774 481
Bernhard Hein Dessau-Roßlau   DEU 5 1152 716
Bernhard Hein Fjerritslev, North Jutland   DNK 1 946 588
Bertrand Villiers-sur-Morin   FRA 1 1837 1141
Bo Nensen Eliasmyren   SWE 1 613 381
Bo Nensen Hanabäckliden   SWE 10 549 341
Brian Heath Stapleton   ENG 10 1783 1108
Brian Keyte Messingham   ENG 1 1689 1049
Brian Keyte Surrey   ENG 9 1819 1130
Brian Keyte Ford, Argyll   SCT 1 1818 1130
Brian Keyte Ballater   SCT 1 1642 1020
Brian Martlew Warrington   ENG 5 1796 1116
Brian Russel Runcorn, Cheshire   ENG 1 1810 1125
Chris McCarthy Ipswich   ENG 2 1683 1046
Christer Wennström Ljugarn   SWE 14 425 264
Christian Arvidsson Storuman   SWE 3 757 470
Christian Arvidsson Skelleftea   SWE 6 630 391
David Atkins Abbots Langley   ENG 6 1794 1115
David Henry Aberdeen   SCT 1    
David Onley The Hague   HOL 1 1515 942
Dietmar Birkhahn Lindlar   DEU 3 1441 896
Dominique Kremp Coutances   FRA 2 2040 1268
Eike Bierwirth Leipzig   DEU 1 1193 741
Eric Angevin Kercabellec   FRA 1 2224 1382
Eric Angevin St Georges de Pointindoux   FRA 1 2244 1394
Felix Riess Sandstedt   DEU 1 1204 748
Finbar O'Connor Trawbreaga Bay, Malin Head   IRL 2 1961 1219
Francesco Prezzavento Liscate   ITA 1 1860 1156
Franck Baste St Bonnet   FRA 2 2058 1279
Frank Thijs Willebroek   BEL 1 1586 985
Frank Thijs Kasterlee   BEL 1 1544 959
Frank Thijs Hoeven   HOL 5 1539 956
Frank Thijs Walsoorden   HOL 2 1577 980
Frank van Gerwen Castricum   HOL 5 1458 906
Frantisek Muller Praha   CZE 8 1238 769
Geir Laastad Svelvik   NOR 5 816 507
Gert Nilsson Bonässund   SWE 1 539 335
Giorgio Casu Piancada (UD)   ITA 2 1707 1061
Giorgio Casu San Gavino Monreale   SAR 1 2477 1539
Hans Ostnell Vardo   NOR 1 1252 778
Hartmut Wolff Schönewörde   DEU 9 1157 719
Henrik Malung   SWE 1 629 391
Henrik Nielsen Vesterbro, Copenhagen   DNK 2 842 523
Herman Schoemaker Veldhoven   HOL 1 1510 938
Ivan Monogarov Pskov   RUS 1 247 154
Jacob Bassoe Frederiksberg, Copenhagen   DNK 5 846 526
Jacob Bassoe Assens   DNK 2 921 572
Jarmo Heittokangas Ylöjärvi   FIN 1 252 156
Jarmo Heittokangas Pertteli   FIN 3 148 92
Jarno Fält Tampere   FIN 8 243 151
Jaroslav Tomek Ostrava   CZE 2 1139 708
Jean Jacquemin Bethune   FRA 9 1716 1066
Jiri Prokop Alsovice   CZE 3 1145 711
Joachim Rabe Norderstedt   DEU 9 1102 685
Joachim Rabe Nr. Lyngvig   DNK 2 1060 659
Johan Meezen Ma Winschoten   HOL 3 1296 805
John Pumford - Green Clousta   SHE 1 1465 910
Joze Konda Novo mesto, Golusnik   SVN 3 1637 1017
Juraj Slat Ogulin   HRV 1 1698 1055
Kari Syrjänen Aitomaki   FIN 8 194 120
Keijo Koivuniemi Stockholm, Alvsjo   SWE 1 392 244
L'Ago Team L'Ago, Liguria   ITA 1 1972 1225
Lars Lahti Haparanda   SWE 1 733 455
Lennart Deimert Borensberg   SWE 2 556 346
Leslaw Sieron Lodz   POL 2 927 576
Marc Vissers Borsbeek   BEL 1 1572 977
Marcus Popping Dortmund   DEU 1 1397 868
Matthias Zwoch Arnsdorf Nr Dresden   DEU 7 1150 714
Michael Oexner Roschbach   DEU 11 1559 969
Michel Lacroix St Paul   FRA 1 1831 1137
Mike West Sussex   ENG 3 1865 1159
Mike Thayne Wooler   ENG 1 1652 1026
Mike Thayne Whitley Bay   ENG 14 1644 1022
Mikhail Shcherbakov Riga / Ulbroka   LVA 1 275 171
Milos Holy Lhota pod Radcem   CZE 1 1282 796
Panos Nalmpantis Lesvos Island   GRC 1 2239 1391
Patrice Privat Therdonne   FRA 1 1827 1135
Patrice Privat Noailles   FRA 1 1832 1138
Patrick Robic Leibnitz   AUT 1 1532 952
Patrick Vignoud Montmelian   FRA 3 1987 1235
Patrick Vignoud Montmelian (Alt log)   FRA 1 1987 1235
Paul Logan Lisnaskea   NIR 1 2025 1258
PAX GROUP Parkalompolo   SWE 1 902 560
Pekka Kemppinen Helsinki   FIN 1 97 61
Peter Conway Hastings   ENG 13 1792 1114
Peter Greatorex Bolsover   ENG 5 1739 1080
Peter Schleuss     SUI 1 1687 1048
Pieter Lamers Oosterhout   HOL 2 1516 942
Raimo Karjalainen Laukaa   FIN 10 343 213
Raimo Karjalainen Siikalatva / Rantsila   FIN 1 566 352
Raimo Karjalainen Koli   FIN 1 489 304
Ray Evans Bolsover   ENG 1 1739 1080
Renee Rober Kiel   DEU 3 1057 656
Roelof Bakker Kongsfjord   NOR 1 1277 793
Roelof Bakker Middelburg   HOL 15 1590 988
Roger Caird Dublin   IRL 3 2009 1248
Sam     ENG 2 1770 1100
Sergey Smolin Ordzhonikidze   UKR 1 1439 894
Sinisa Trputec Smarjeske Toplice, Gorenja vas   SVN 1 1632 1014
Stephan Walther-Larsen Assens   DNK 1 921 572
Teijo Mäenpää Sakyla   FIN 1 234 145
Thomas M. Rösner Goettingen   DEU 2 1280 795
Tjærand S. Bauge Akrehamn, Karmøy Isl.   NOR 3 1111 691
Tony Moore Nr Redcar Cleveland   ENG 4 1647 1024
Torbjorn Ericson Savedalen   SWE 1 761 473
Torbjorn Ericson Nykoping   SWE 17 453 281
Torre Ekblom Ristiina   FIN 6 265 165
Tracey Gardner Foston, Lincolnshire   ENG 3 1722 1070
University of Twente Enschede (Web SDR)   HOL 7 1371 852
Václav Dosoudil Kvasice   CZE 3 1227 762
Vernon Matheson Truro NS CAN 2 5713 3549
Victor Puzanov Mozhaysk   RUS 2 793 493
Vincent Lecler Payre   FRA 4 2178 1353
Vladimir Nikitin St. Petersburg   RUS 6 314 195
Willi Reppel Falkenberg   SWE 5 774 481
Zdenek Elias Jablonec Nad Nisou   CZE 14 1141 709
Zoltan Tolgyesi Veszprem   HNG 2 1440 895