Signal Listeners

Profile Listeners Logs (370) QNH
 Logs for 385-KV, Halli / Talasniemi, FIN
Name QTH SP ITU Logs KM Miles
Name QTH SP ITU Logs KM Miles
Alan Gale Whitworth   ENG 4 1833 1139
Aldo Moroni Solbiate O.   ITA 2 2076 1290
Alex Wagner Horn   AUT 1 1579 981
Andreas Schmid Olsberg   DEU 1 1539 956
Arvid Husdal Borhaug, Lista   NOR 1 1097 682
Arvid Husdal Eigebrekk   NOR 1 1113 691
Arvid Husdal Sovassli   NOR 1 807 502
Bernhard Hein Fjerritslev, North Jutland   DNK 1 1029 640
Bernhard Hein Dessau-Roßlau   DEU 4 1350 839
Bertrand Villiers-sur-Morin   FRA 1 1990 1236
Bo Nensen Hanabäckliden   SWE 17 370 230
Brian Heath Stapleton   ENG 7 1869 1161
Brian Keyte Rhue, Ullapool   SCT 1 1721 1069
Brian Keyte Strathyre   SCT 1 1765 1096
Brian Keyte Surrey   ENG 11 1927 1197
Brian Keyte Wootton Wawen   ENG 1 1915 1190
Brian Keyte Messingham   ENG 1 1767 1098
Brian Keyte Ford, Argyll   SCT 1 1834 1139
Brian Martlew Warrington   ENG 4 1865 1158
Christer Wennström Ljugarn   SWE 11 611 380
Christian Arvidsson Skelleftea   SWE 5 379 235
Christian Arvidsson Storuman   SWE 7 536 333
Daniel N Petersen University of Twente   HOL 1 1520 945
David Atkins Abbots Langley   ENG 3 1897 1179
David Henry Aberdeen   SCT 2    
Dominique Kremp Coutances   FRA 7 2163 1344
Eike Bierwirth Leipzig   DEU 1 1397 868
Eric Angevin St Georges de Pointindoux   FRA 1 2385 1482
Felix Riess Sandstedt   DEU 1 1353 841
Finbar O'Connor Trawbreaga Bay, Malin Head   IRL 2 1980 1231
Franck Baste St Bonnet   FRA 1 2233 1387
Frank Thijs Walsoorden   HOL 1 1715 1065
Frank Thijs Hoeven   HOL 4 1678 1043
Frank van Gerwen Castricum   HOL 3 1586 986
Frantisek Muller Praha   CZE 5 1467 912
Gert Nilsson Bonässund   SWE 1 353 219
Hartmut Wolff Schönewörde   DEU 9 1332 828
Henrik Malung   SWE 1 602 374
Henrik Nielsen Vesterbro, Copenhagen   DNK 5 988 614
Herman Schoemaker Veldhoven   HOL 1 1657 1030
Ian Mc Cabe Blackpool   ENG 1 1866 1159
Ivan Monogarov Pskov   RUS 1 475 295
Jacob Bassoe Assens   DNK 2 1020 634
Jacob Bassoe Frederiksberg, Copenhagen   DNK 15 992 616
Jarmo Heittokangas Pertteli   FIN 2 183 114
Jarmo Heittokangas Ylöjärvi   FIN 1 81 51
Jarno Fält Tampere   FIN 12 68 42
Jaroslav Tomek Ostrava   CZE 2 1394 866
Jean Jacquemin Bethune   FRA 8 1853 1151
Jiri Prokop Alsovice   CZE 2 1376 855
Joachim Rabe Norderstedt   DEU 6 1258 782
Johan Meezen Ma Winschoten   HOL 1 1435 891
John Pumford - Green Clousta   SHE 1 1422 884
Joze Konda Novo mesto, Golusnik   SVN 1 1885 1171
Kari Syrjänen Aitomaki   FIN 10 148 92
Keijo Koivuniemi Stockholm, Alvsjo   SWE 1 478 297
L'Ago Team L'Ago, Liguria   ITA 2 2196 1364
Lars Lahti Haparanda   SWE 1 461 286
Lennart Deimert Borensberg   SWE 3 646 402
Lionel Roithmeir St Sampson   GSY 1 2178 1353
Marc Vissers Walsoorden (DX week-end)   HOL 1 1715 1065
Matthias Zwoch Arnsdorf Nr Dresden   DEU 9 1369 850
Michael Lippold Oehringen   DEU 1 1697 1054
Michael Oexner Roschbach   DEU 9 1747 1086
Michel Lacroix St Paul   FRA 1 1973 1226
Mike West Sussex   ENG 1 1976 1228
Mike Thayne Wooler   ENG 2 1693 1052
Mike Thayne Whitley Bay   ENG 8 1696 1054
Mikhail Shcherbakov Riga / Ulbroka   LVA 1 548 340
Milos Holy Lhota pod Radcem   CZE 2 1507 936
Olli Aho Koskenkorva   FIN 1 159 99
Panos Nalmpantis Lesvos Island   GRC 1 2512 1561
Patrice Privat Noailles   FRA 1 1977 1229
Patrice Privat Therdonne   FRA 2 1970 1224
Patrick Vignoud Montmelian (Alt log)   FRA 1 2184 1357
Patrick Vignoud Montmelian   FRA 2 2184 1357
Paul Logan Lisnaskea   NIR 1 2057 1278
PAX GROUP Parkalompolo   SWE 2 632 393
Pekka Kemppinen Helsinki   FIN 5 176 109
Peter Conway Hastings   ENG 18 1911 1187
Peter Greatorex Bolsover   ENG 5 1818 1129
Pieter Lamers Oosterhout   HOL 1 1657 1029
Raimo Karjalainen Laukaa   FIN 5 83 52
Raimo Karjalainen Siikalatva / Rantsila   FIN 1 294 183
Ray Evans Bolsover   ENG 1 1818 1129
Reijo Liljedahl Hameenlinna   FIN 1 211 131
Renee Rober Kiel   DEU 4 1204 748
Roelof Bakker Middelburg   HOL 15 1722 1070
Roelof Bakker Kongsfjord   NOR 1 1006 625
Roger Caird Dublin   IRL 1 2057 1278
Sinisa Trputec Smarjeske Toplice, Gorenja vas   SVN 1 1881 1169
Stephan Walther-Larsen Assens   DNK 1 1020 634
Teijo Mäenpää Sakyla   FIN 2 167 104
Thomas M. Rösner Goettingen   DEU 2 1462 908
Tjærand S. Bauge Akrehamn, Karmøy Isl.   NOR 4 1112 691
Tony Moore Nr Redcar Cleveland   ENG 4 1709 1062
Torbjorn Ericson Savedalen   SWE 2 850 528
Torbjorn Ericson Nykoping   SWE 10 554 344
Torre Ekblom Ristiina   FIN 4 136 84
Tracey Gardner Foston, Lincolnshire   ENG 1 1808 1123
Trond Jacobsen Kirkeoy, Hvaler archipelago   NOR 1 824 512
University of Twente Enschede (Web SDR)   HOL 2 1520 945
Vesa Hienonen Aholahti   FIN 1 201 125
Victor Puzanov Mozhaysk   RUS 2 949 590
Vladimir Nikitin St. Petersburg   RUS 5 365 227
Willi Reppel Falkenberg   SWE 1 891 554
Zdenek Elias Jablonec Nad Nisou   CZE 16 1372 852
Zoltan Tolgyesi Veszprem   HNG 1 1699 1055