Signal Listeners

Profile Listeners Logs (484) QNH
 Logs for 381-ESP, Helsinki / Vantaa / Espoo, FIN
Name QTH SP ITU Logs KM Miles
Name QTH SP ITU Logs KM Miles
Alan Gale Whitworth   ENG 7 1778 1105
Aldo Moroni Solbiate O.   ITA 1 1929 1199
Alex Aristov Nikopol   UKR 1 1534 953
Alex Wagner Horn   AUT 1 1415 879
Andreas 'Andy' Ibold Alpen   DEU 4 1486 923
Andreas Schmid Olsberg   DEU 1 1416 880
Andreas Zacharas Kallithea   GRC 2 2479 1540
Arvid Husdal Eigebrekk   NOR 1 1052 654
Arvid Husdal Borhaug, Lista   NOR 1 1058 658
Bernhard Hein Dessau-Roßlau   DEU 5 1212 753
Bernhard Hein Fjerritslev, North Jutland   DNK 1 961 597
Bertrand Villiers-sur-Morin   FRA 2 1880 1168
Bo Nensen Hanabäckliden   SWE 18 474 295
Brian Heath Stapleton   ENG 12 1802 1120
Brian Keyte Surrey   ENG 13 1846 1147
Brian Keyte Messingham   ENG 1 1705 1059
Brian Keyte Wootton Wawen   ENG 1 1847 1148
Brian Keyte Rhue, Ullapool   SCT 1 1718 1067
Brian Martlew Warrington   ENG 5 1809 1124
Brian Russel Runcorn, Cheshire   ENG 1 1823 1133
Christer Wennström Ljugarn   SWE 11 474 295
Christian Arvidsson Skelleftea   SWE 6 540 336
Christian Arvidsson Storuman   SWE 4 675 419
Daniel N Petersen University of Twente   HOL 1 1413 878
David Atkins Abbots Langley   ENG 3 1819 1130
David Henry Aberdeen   SCT 1    
David Onley The Hague   HOL 1 1551 963
Dietmar Birkhahn Lindlar   DEU 1 1489 925
Dirk Nees Essen   DEU 1 1480 920
Dominique Kremp Coutances   FRA 4 2073 1288
Edoardo Nicoletti Bari   ITA 1 2190 1361
Eike Bierwirth Leipzig   DEU 3 1255 780
Eric Angevin St Georges de Pointindoux   FRA 2 2284 1419
Eric Bronner near Calais   FRA 1 1768 1099
Felix Riess Sandstedt   DEU 1 1245 773
Finbar O'Connor Trawbreaga Bay, Malin Head   IRL 1 1958 1216
Franck Baste St Bonnet   FRA 5 2110 1311
Frank Thijs Walsoorden   HOL 1 1615 1003
Frank Thijs Willebroek   BEL 1 1625 1010
Frank Thijs Kasterlee   BEL 2 1584 984
Frank Thijs Hoeven   HOL 5 1577 980
Frank van Gerwen Castricum   HOL 3 1492 927
Frantisek Muller Cernolice   CZE 1 1326 824
Frantisek Muller Praha   CZE 5 1310 814
Gert Nilsson Bonässund   SWE 1 462 287
Giorgio Casu Piancada (UD)   ITA 2 1783 1108
Goran Norstedt Lomma   SWE 1 871 541
Hartmut Wolff Schönewörde   DEU 10 1207 750
Henrik Malung   SWE 1 600 373
Henrik Nielsen Vesterbro, Copenhagen   DNK 7 879 546
Herman Schoemaker Veldhoven   HOL 1 1551 964
Ian Mc Cabe Blackpool   ENG 2 1815 1128
Ivan Monogarov Pskov   RUS 1 320 199
Jacob Bassoe Assens   DNK 2 941 585
Jacob Bassoe Frederiksberg, Copenhagen   DNK 17 883 549
Jarmo Heittokangas Pertteli   FIN 3 90 56
Jarmo Heittokangas Ylöjärvi   FIN 1 163 101
Jarno Fält Tampere   FIN 11 152 94
Jaroslav Tomek Ostrava   CZE 3 1222 759
Jean Jacquemin Bethune   FRA 12 1754 1090
Jiri Prokop Alsovice   CZE 1 1218 757
Joachim Rabe Nr. Lyngvig   DNK 1 1081 672
Joachim Rabe Norderstedt   DEU 7 1145 711
Joerg Hochheimer Frankfurt / Main   DEU 1 1519 944
Johan Meezen Ma Winschoten   HOL 3 1333 828
John Pumford - Green Clousta   SHE 1 1439 894
Joze Konda Novo mesto, Golusnik   SVN 2 1718 1067
Karel Honzik Plzen   CZE 2 1368 850
Kari Syrjänen Aitomaki   FIN 10 130 81
Keijo Koivuniemi Stockholm, Alvsjo   SWE 1 397 247
Kercabellec DX Kercabellec   FRA 1 2260 1404
L'Ago Team L'Ago, Liguria   ITA 2 2043 1269
Ladislav Vitik Plzen   CZE 2 1368 850
Lars Lahti Haparanda   SWE 1 640 398
Lennart Deimert Borensberg   SWE 5 568 353
Leslaw Sieron Lodz   POL 1 1010 628
Luca Tius Tavarnelle Val di Pesa (FI)   ITA 1 2065 1283
Marc Vissers Walsoorden (DX week-end)   HOL 1 1615 1003
Marcel Kurtz St Remimont   FRA 1 1801 1119
Matthias Zwoch Arnsdorf Nr Dresden   DEU 17 1218 757
Mauro Giroletti Buccinasco   ITA 1 1941 1206
Michael Lippold Oehringen   DEU 1 1559 969
Michael Oexner Roschbach   DEU 9 1616 1004
Michel Lacroix St Paul   FRA 1 1871 1162
Mike West Sussex   ENG 1 1893 1176
Mike Thayne Wooler   ENG 2 1655 1028
Mike Thayne Whitley Bay   ENG 13 1651 1026
Mikhail Shcherbakov Riga / Ulbroka   LVA 1 367 228
Milos Holy Lhota pod Radcem   CZE 3 1353 840
Miloslav Miskar Novi Sad   SRB 1 1695 1053
Olli Aho Koskenkorva   FIN 2 300 186
Panos Nalmpantis Lesvos Island   GRC 3 2332 1449
Patrice Privat Therdonne   FRA 1 1867 1160
Patrice Privat Noailles   FRA 2 1873 1164
Patrick Robic Leibnitz   AUT 1 1613 1002
Patrick Vignoud Montmelian   FRA 5 2048 1272
Patrick Vignoud Montmelian (Alt log)   FRA 1 2048 1272
Paul Crankshaw Troon, Ayrshire   SCT 2 1797 1117
Paul Logan Lisnaskea   NIR 1 2026 1259
PAX GROUP Parkalompolo   SWE 1 809 503
Pekka Kemppinen Helsinki   FIN 6 10 6
Peter Conway Hastings   ENG 23 1823 1133
Peter Greatorex Bolsover   ENG 5 1756 1091
Peter Schleuss     SUI 2 1750 1087
Pieter Lamers Oosterhout   HOL 3 1555 966
Raimo Karjalainen Laukaa   FIN 8 253 157
Ray Evans Bolsover   ENG 1 1756 1091
Reijo Liljedahl Hameenlinna   FIN 1 69 43
Renee Rober Kiel   DEU 2 1096 681
Robert Connolly     NIR 1 1961 1218
Roelof Bakker Kongsfjord   NOR 1 1185 737
Roelof Bakker Middelburg   HOL 17 1625 1010
Roger Caird Dublin   IRL 4 2015 1252
Sam     ENG 4 1798 1117
Sergey Smolin Ordzhonikidze   UKR 1 1523 946
Sinisa Trputec Smarjeske Toplice, Gorenja vas   SVN 1 1713 1064
Stefan Dombrowski Pobershau, Saxony   DEU 2 1288 800
Stefano Temporin Weissenburg   DEU 1 1525 947
Stephan Walther-Larsen Assens   DNK 1 941 585
Teijo Maenpaa Sakyla   FIN 1 165 102
Thomas M. Rösner Goettingen   DEU 1 1333 828
Tjærand S. Bauge Akrehamn, Karmøy Isl.   NOR 4 1098 682
Tony Moore Nr Redcar Cleveland   ENG 4 1658 1030
Torbjorn Ericson Savedalen   SWE 2 776 482
Torbjorn Ericson Nykoping   SWE 9 466 290
Torre Ekblom Ristiina   FIN 4 194 121
Tracey Gardner Foston, Lincolnshire   ENG 1 1741 1082
Trond Jacobsen Kirkeoy, Hvaler archipelago   NOR 1 783 487
Udo Isaenko Weil am Rhein   DEU 1 1787 1110
University of Twente Enschede (Web SDR)   HOL 7 1413 878
Václav Dosoudil Kvasice   CZE 4 1308 813
Vesa Hienonen Aholahti   FIN 1 284 176
Victor Puzanov Mozhaysk   RUS 1 845 525
Vincent Lecler Payre   FRA 5 2222 1381
Vladimir Nikitin St. Petersburg   RUS 2 312 194
Willi Reppel Falkenberg   SWE 1 800 497
Zdenek Elias Jablonec Nad Nisou   CZE 17 1214 754
Zoltan Tolgyesi Veszprem   HNG 2 1525 948