Signal Listeners

Profile Listeners Logs (998) QNH
 Logs for 375-VM, Vestmannaeyar, ISL
Name QTH SP ITU Logs KM Miles
Name QTH SP ITU Logs KM Miles
Alan Clark Waterloo   BEL 1 2031 1262
Alan Doherty Portrush   NIR 4 1193 741
Alan Gale Whitworth   ENG 18 1499 931
Anders H.     SWE 7 1781 1106
Andreas 'Andy' Ibold Alpen   DEU 9 2044 1270
Andreas Zacharas Kallithea   GRC 1 4059 2522
Andres Alonso Cuevas del Almanzora   ESP 1 3154 1960
Andrew Price Aston / Sheffield   ENG 4 1561 970
Andrew Price Astwith   ENG 2 1573 977
Arvid Husdal Borhaug, Lista   NOR 1 1562 970
Arvid Husdal Kalvoya, Smola   NOR 1 1393 865
Bengt-Inge Bengtsson Falkenberg   SWE 1 1929 1199
Bengt-Inge Bengtsson Juoksengi   SWE 3 2062 1281
Bernhard Hein Dessau-Roßlau   DEU 8 2283 1419
Bernhard Hein Fjerritslev, North Jutland   DNK 2 1758 1093
Bertrand Villiers-sur-Morin   FRA 2 2138 1328
Bo Nensen Hanabäckliden   SWE 5 1902 1182
Bob Coomler Reykjavik   ISL 1 114 71
Brian Heath Stapleton   ENG 29 1625 1010
Brian Keyte Wootton Wawen   ENG 2 1640 1019
Brian Keyte Surrey   ENG 26 1786 1110
Brian Keyte Rhue, Ullapool   SCT 1 1017 632
Brian Keyte Ballater   SCT 1 1178 732
Brian Keyte Messingham   ENG 1 1570 976
Brian Keyte Strathyre   SCT 1 1178 732
Brian Keyte Shieldaig, Torridon   SCT 1 1028 639
Brian Keyte Glenluce, Galloway   SCT 1 1291 802
Brian Keyte Braes, Isle of Skye   SCT 1 1028 639
Brian Keyte Laggan by Newtonmore   SCT 3 1128 701
Brian Keyte Strathconon   SCT 1 1060 659
Brian Keyte Ford, Argyll   SCT 2 1152 716
Brian Martlew Warrington   ENG 15 1505 935
Brian Russel Runcorn, Cheshire   ENG 4 1506 936
Chris McCarthy Ipswich   ENG 2 1774 1102
Christer Wennström Ljugarn   SWE 2 2207 1371
Christian Arvidsson Storuman   SWE 1 1789 1112
Claudio Tagliabue Vertemate con Minoprio (CO)   ITA 4 2681 1666
Cormac Gebruers Cobh, Cork Harbour, Co. Cork   IRL 1 1463 909
Craig LeRoy Cohoes NY USA 1 4067 2527
Daniel N Petersen University of Twente   HOL 1 2007 1247
Danila Fadeev Krasnodar   RUS 2 4097 2545
Dave Tomasko Galena IL USA 1 4923 3059
David Atkins Tighnabruaich   SCT 20 1183 735
David Atkins Abbots Langley   ENG 15 1745 1084
David Henry Aberdeen   SCT 2    
David Onley The Hague   HOL 1 1907 1185
David Robson Strensall, York   ENG 10 1513 940
Dietmar Birkhahn Lindlar   DEU 6 2131 1324
Dirk Nees Bad Reichenhall   DEU 1 2665 1656
Dirk Nees Essen   DEU 2 2084 1295
Dominique Kremp Coutances   FRA 8 1957 1216
Don Tomkinson University of Twente   HOL 1 2007 1247
Don Ward Raleigh NC USA 2 4954 3078
Dryden Phillipson Corby   ENG 1 1656 1029
Edoardo Nicoletti Bari   ITA 16 3448 2142
Eric Angevin Kercabellec   FRA 3 2089 1298
Eric Angevin St Georges de Pointindoux   FRA 2 2192 1362
Eric Bronner near Calais   FRA 5 1910 1187
Felix Riess Sandstedt   DEU 1 1991 1237
Finbar O'Connor Trawbreaga Bay, Malin Head   IRL 12 1158 719
Francesco Prezzavento Liscate   ITA 2 2718 1689
Franck Baste St Bonnet   FRA 14 2407 1495
Frank Thijs Kasterlee   BEL 1 2008 1247
Frank Thijs Hoeven   HOL 15 1961 1218
Frank Thijs Willebroek   BEL 2 1998 1241
Frank van Gerwen Castricum   HOL 3 1882 1169
Frantisek Muller Praha   CZE 3 2536 1576
Garry Hess Elgin IL USA 1 4857 3018
Geir Laastad Sandbu, Treungen   NOR 3 1606 998
Geir Laastad Svelvik   NOR 8 1659 1031
Gerard Annecy   FRA 1 2546 1582
Giorgio Casu San Gavino Monreale   SAR 5 3269 2031
Hartmut Wolff Schönewörde   DEU 34 2145 1333
Henrik Malung   SWE 1 1779 1105
Henrik Nielsen Vesterbro, Copenhagen   DNK 1 2010 1249
Herman Schoemaker Veldhoven   HOL 1 2011 1250
Hervé Mannucci St-Pierre-d'Irube   FRA 2 2519 1565
Ian Mc Cabe Blackpool   ENG 1 1455 904
Ivan Monogarov Pskov   RUS 1 2635 1637
Jacob Bassoe Frederiksberg, Copenhagen   DNK 11 2006 1246
Jarmo Heittokangas Pertteli   FIN 2 2256 1402
Jarno Fält Tampere   FIN 9 2235 1389
Jason Law North Ballachulish   SCT 4 1117 694
Jean Jacquemin Bethune   FRA 13 1974 1226
Jean Jacquemin Le Touquet   FRA 4 1934 1201
Joachim Rabe Norderstedt   DEU 28 2033 1263
Joachim Rabe Nr. Lyngvig   DNK 4 1772 1101
Joe Farley Downers Grove IL USA 1 4867 3024
Johan Meezen Ma Winschoten   HOL 2 1939 1205
John Collins Charlestown NH USA 2 3961 2461
John Pitty Horsham, West Sussex   ENG 5 1809 1124
Jonathan Jesse Plymouth MA USA 9 3990 2479
Jorge Garzón Cantabria   ESP 1 2469 1534
Jorge Garzon Gafanha da Boa Hora   POR 1 2648 1645
Joze Konda Novo mesto, Golusnik   SVN 1 2938 1826
Karel Honzik Plzen   CZE 2 2511 1560
Kari Syrjänen Aitomaki   FIN 9 2408 1496
Keijo Koivuniemi Stockholm, Alvsjo   SWE 3 2058 1279
Kercabellec DX Kercabellec   FRA 1 2089 1298
Kiwi SDR Otradalur   ISL 2 294 183
Kiwi SDR Lytham   ENG 1 1455 904
Kiwi SDR Rockport ME USA 1 3713 2307
Kiwi SDR Lubec ME USA 1 3553 2207
Kiwi SDR Mariánské Lazne-Slatina   CZE 6 2458 1527
Kiwi SDR Leidsche   HOL 1 1914 1189
Larry Weaver Northwood OH USA 1 4654 2892
Lars Lahti Haparanda   SWE 1 2082 1294
Lennart Deimert Borensberg   SWE 2 1965 1221
Leslaw Sieron Lodz   POL 2 2633 1636
Lionel Roithmeir St Sampson   GSY 2 1879 1168
Manuel Carbonell Losana de Piron   ESP 3 2700 1678
Manuel Carbonell Santa Maria la Real de Nieva   ESP 3 2692 1672
Manuel Carbonell Torrejon de Ardoz   ESP 7 2777 1725
Manuel Carbonell Gallegos de Arganan   ESP 4 2686 1669
Marc Vissers Borsbeek   BEL 2 1990 1236
Marc Vissers Walsoorden (DX week-end)   HOL 1 1954 1214
Mark Borthwick Edgerston   SCT 3 1327 824
Mark Borthwick Hawick   SCT 2 1320 820
Matthias Zwoch Arnsdorf Nr Dresden   DEU 10 2427 1508
Mauro Giroletti Buccinasco   ITA 1 2712 1685
Michael Oexner Chaucre - Ile d'Oléron   FRA 1 2267 1408
Michael Oexner Gosport (remote)   ENG 2 1801 1119
Michael Oexner Roschbach   DEU 6 2321 1442
Michel Lacroix St Paul   FRA 2 2051 1274
Mike West Sussex   ENG 7 1820 1131
Mike Thayne Wooler   ENG 3 1341 833
Mike Thayne Whitley Bay   ENG 26 1407 874
Mikhail Shcherbakov Riga / Ulbroka   LVA 1 2511 1560
Milos Holy Lhota pod Radcem   CZE 10 2523 1567
Miroslav Sperlin Olomouc   CZE 4 2705 1681
Nicolas Pelatan Ris Orangis   FRA 1 2141 1331
Noel Clacton   ENG 9 1800 1118
Noirmoutier DX Noirmoutier / L'Epine   FRA 1 2136 1327
Panos Nalmpantis Lesvos Island   GRC 4 4054 2519
Patrice Privat Noailles   FRA 2 2069 1286
Patrice Privat Therdonne   FRA 1 2054 1276
Patrick Reynaert Vertrijk   BEL 6 2037 1266
Patrick Vignoud Binic   FRA 1 1957 1216
Patrick Vignoud Plougoulm / Kerbrat   FRA 1 1909 1186
Patrick Vignoud St Hilaire de Riez   FRA 1 2172 1350
Patrick Vignoud Montmelian   FRA 10 2579 1602
Patrick Vignoud Tregastel   FRA 1 1915 1190
Patrick Vignoud Barbatre / Noirmoutier Isl   FRA 1 2143 1332
Patrick Vignoud Montmelian (Alt log)   FRA 1 2579 1602
Paul Crankshaw Troon, Ayrshire   SCT 5 1235 767
Paul Logan Lisnaskea   NIR 4 1250 777
Paul Newland Rattery   ENG 13 1743 1083
PAX GROUP Parkalompolo   SWE 1 1985 1234
Peter Conway Hastings   ENG 32 1860 1156
Peter Greatorex Bolsover   ENG 15 1572 977
Pieter Lamers Oosterhout   HOL 3 1968 1223
Radovan Vlacilik Stupava   SVK 1 2810 1746
Ragnar Ostermark Visby, Gotland   SWE 2 2168 1347
Raimo Karjalainen Laukaa   FIN 1 2293 1425
Ray Evans Bolsover   ENG 16 1572 977
Reinhard Klein-Arendt Cologne   DEU 1    
Renee Rober Kiel   DEU 1 1992 1238
Robert Connolly     NIR 3 1318 819
Rodney Valdron Madran NB CAN 1 3242 2014
Roelof Bakker Near lake 'Veere'   HOL 1 1929 1199
Roelof Bakker Middelburg   HOL 71 1925 1196
Roger Caird Dublin   IRL 8 1373 853
Roger King Northorpe   ENG 2 1654 1027
Rosario Palermo Ariano Irpino   ITA 1 3372 2095
Sandor Dibuz Pecs   HNG 1 3061 1902
Sean Buckinghamshire   ENG 1 1695 1053
Sinisa Trputec Smarjeske Toplice, Gorenja vas   SVN 1 2934 1823
Stephan Walther-Larsen Assens   DNK 1 1820 1131
Teijo Mäenpää Sakyla   FIN 2 2180 1355
Thomas M. Rösner Goettingen   DEU 1 2206 1371
Tjærand S. Bauge Akrehamn, Karmøy Isl.   NOR 12 1424 885
Tony Moore Nr Redcar Cleveland   ENG 5 1466 911
Torbjorn Ericson Nykoping   SWE 10 2040 1268
Torbjorn Ericson Savedalen   SWE 3 1856 1153
Tracey Gardner Foston, Lincolnshire   ENG 2 1618 1005
University of Twente Enschede (Web SDR)   HOL 8 2007 1247
Václav Dosoudil Kvasice   CZE 1 2748 1708
Vaclav Dosoudil Eichenwald, Rügen   DEU 1 2118 1316
Vaclav Dosoudil Engerhafe (near Norden)   DEU 1 1923 1195
Vernon Matheson Truro NS CAN 58 3329 2068
Vesa Hienonen Aholahti   FIN 6 2452 1524
Victor Puzanov Mozhaysk   RUS 3 3186 1979
Vincent Lecler Payre   FRA 39 2282 1418
Vincent Lecler Pointe de Brezellec   FRA 1 1955 1215
Willi Reppel Falkenberg   SWE 1 1929 1199
Zdenek Cermak Hradec Kralove   CZE 1 2593 1611
Zdenek Elias Jablonec Nad Nisou   CZE 5 2517 1564