Signal Listeners

Profile Listeners Logs (346) QNH
 Logs for 329-IB, Tallinn, EST
Name QTH SP ITU Logs KM Miles
Name QTH SP ITU Logs KM Miles
Alan Doherty Portrush   NIR 1 1916 1190
Alan Gale Whitworth   ENG 4 1751 1088
Andreas 'Andy' Ibold Alpen   DEU 3 1431 889
Andreas Zacharas Kallithea   GRC 1 2386 1483
Bengt-Inge Bengtsson Falkenberg   SWE 1 760 472
Bernhard Hein Dessau-Roßlau   DEU 3 1141 709
Bertrand Villiers-sur-Morin   FRA 1 1824 1134
Bo Nensen Hanabäckliden   SWE 10 541 336
Brian Heath Stapleton   ENG 8 1769 1099
Brian Keyte Ford, Argyll   SCT 1 1804 1121
Brian Keyte Messingham   ENG 1 1675 1041
Brian Keyte Strathyre   SCT 1 1733 1077
Brian Keyte Ballater   SCT 1 1628 1012
Brian Keyte Wootton Wawen   ENG 2 1814 1127
Brian Keyte Surrey   ENG 5 1805 1122
Brian Martlew Warrington   ENG 3 1782 1107
Christer Wennström Ljugarn   SWE 11 413 256
Christian Arvidsson Storuman   SWE 7 751 466
Christian Arvidsson Skelleftea   SWE 6 626 389
David Atkins Abbots Langley   ENG 5 1781 1106
David Henry Aberdeen   SCT 1    
Dietmar Birkhahn Lindlar   DEU 1 1429 888
Dirk Nees Essen   DEU 1 1423 884
Dominique Kremp Coutances   FRA 6 2027 1259
Eike Bierwirth Leipzig   DEU 3 1183 735
Eric Angevin St Georges de Pointindoux   FRA 1 2231 1386
Eric Bronner near Calais   FRA 1 1721 1069
Felix Riess Sandstedt   DEU 1 1192 741
Finbar O'Connor Trawbreaga Bay, Malin Head   IRL 1 1947 1210
Francesco Prezzavento Liscate   ITA 2 1851 1150
Franck Baste St Bonnet   FRA 4 2047 1272
Frank Thijs Hoeven   HOL 4 1527 949
Frank Thijs Willebroek   BEL 1 1573 977
Frank Thijs Kasterlee   BEL 1 1531 951
Frank van Gerwen Castricum   HOL 1 1445 898
Frantisek Muller Praha   CZE 7 1230 764
Gert Nilsson Bonässund   SWE 1 531 330
Giorgio Casu Piancada (UD)   ITA 1 1699 1056
Hartmut Wolff Schönewörde   DEU 5 1145 711
Henrik Nielsen Vesterbro, Copenhagen   DNK 6 829 515
Herman Schoemaker Veldhoven   HOL 1 1497 930
Hermolaus Poznan   POL 1 920 572
Jacob Bassoe Assens   DNK 2 907 564
Jacob Bassoe Frederiksberg, Copenhagen   DNK 14 833 518
Jarmo Heittokangas Ylöjärvi   FIN 1 248 154
Jarmo Heittokangas Pertteli   FIN 1 140 87
Jarno Fält Tampere   FIN 6 240 149
Jean Jacquemin Bethune   FRA 4 1704 1058
Jiri Prokop Alsovice   CZE 1 1137 706
Joachim Rabe Norderstedt   DEU 5 1090 677
Johan Meezen Ma Winschoten   HOL 1 1283 797
John Pumford - Green Clousta   SHE 1 1451 902
Joze Konda Novo mesto, Golusnik   SVN 3 1630 1013
Kari Syrjänen Aitomaki   FIN 7 202 125
Keijo Koivuniemi Stockholm, Alvsjo   SWE 1 378 235
L'Ago Team L'Ago, Liguria   ITA 2 1963 1220
Lars Lahti Haparanda   SWE 1 732 455
Lennart Deimert Borensberg   SWE 3 542 337
Lionel Roithmeir St Sampson   GSY 1 2052 1275
Marc Vissers Walsoorden (DX week-end)   HOL 1 1565 972
Marcel Kurtz St Remimont   FRA 1 1737 1079
Marco Steiner Herbrechtingen   DEU 1 1515 941
Matthias Zwoch Arnsdorf Nr Dresden   DEU 11 1140 708
Michael Lippold Oehringen   DEU 1 1488 924
Michael Oexner Franconia DX Camp   DEU 1 1370 851
Michael Oexner Roschbach   DEU 8 1548 962
Michel Lacroix St Paul   FRA 2 1818 1130
Mike West Sussex   ENG 2 1851 1150
Mike Thayne Wooler   ENG 1 1638 1018
Mike Thayne Whitley Bay   ENG 5 1630 1013
Nicolas Pelatan Ris Orangis   FRA 1 1862 1157
Panos Nalmpantis Lesvos Island   GRC 3 2240 1392
Patrice Privat Noailles   FRA 1 1820 1131
Patrick Reynaert Vertrijk   BEL 1 1572 977
Patrick Vignoud Montmelian (Alt log)   FRA 1 1977 1228
Patrick Vignoud Montmelian   FRA 6 1977 1228
Paul Logan Lisnaskea   NIR 1 2011 1249
PAX GROUP Parkalompolo   SWE 1 900 559
Pekka Kemppinen Helsinki   FIN 3 99 62
Peter Conway Hastings   ENG 19 1779 1105
Peter Greatorex Bolsover   ENG 1 1725 1072
Pieter Lamers Oosterhout   HOL 1 1503 934
Raimo Karjalainen Koli   FIN 1 496 308
Raimo Karjalainen Laukaa   FIN 6 346 215
Raimo Karjalainen Siikalatva / Rantsila   FIN 2 568 353
Ray Evans Bolsover   ENG 1 1725 1072
Robert Connolly     NIR 1 1942 1207
Roelof Bakker Kongsfjord   NOR 1 1278 794
Roelof Bakker Middelburg   HOL 13 1577 980
Roger Caird Dublin   IRL 5 1995 1239
Sinisa Trputec Smarjeske Toplice, Gorenja vas   SVN 1 1626 1010
Stefan Dombrowski Pobershau, Saxony   DEU 1 1211 753
Stephan Walther-Larsen Assens   DNK 2 907 564
Teijo Mäenpää Sakyla   FIN 1 226 140
Thomas M. Rösner Goettingen   DEU 2 1268 788
Thomas M. Rösner Hasenbühl, Schwäbisch Hall-Hessental   DEU 1 1489 925
Tjærand S. Bauge Akrehamn, Karmøy Isl.   NOR 3 1097 682
Tony Moore Nr Redcar Cleveland   ENG 3 1633 1015
Torbjorn Ericson Nykoping   SWE 15 439 272
Torre Ekblom Ristiina   FIN 4 273 169
Tracey Gardner Foston, Lincolnshire   ENG 2 1708 1062
Václav Dosoudil Kvasice   CZE 3 1220 758
Vesa Hienonen Aholahti   FIN 1 359 223
Victor Puzanov Mozhaysk   RUS 2 806 501
Vincent Lecler Payre   FRA 5 2165 1345
Vladimir Nikitin St. Petersburg   RUS 2 328 204
Willi Reppel Falkenberg   SWE 2 760 472
Zdenek Elias Jablonec Nad Nisou   CZE 13 1132 704