Signal Listeners

Profile Listeners Logs (673) QNH
 Logs for 407-SRT, Sirte, LBY
Name QTH SP ITU Logs KM Miles
Name QTH SP ITU Logs KM Miles
Alan Gale Whitworth   ENG 9 2916 1812
Aldo Moroni Solbiate O.   ITA 7 1741 1082
Alessandro Kosoveu Trieste   ITA 1 1626 1010
Andreas Schmid Olsberg   DEU 1 2329 1447
Andreas Zacharas Kallithea   GRC 2 991 616
Andres Alonso Cuevas del Almanzora   ESP 1 1827 1135
Bernhard Hein Fjerritslev, North Jutland   DNK 1 2932 1821
Bernhard Hein Dessau-Roßlau   DEU 8 2326 1445
Bertrand Villiers-sur-Morin   FRA 4 2278 1416
Bev Ewen-Smith Algarve   POR 1 2408 1496
Bo Nensen Hanabäckliden   SWE 3 3564 2215
Brian Heath Stapleton   ENG 9 2791 1734
Brian Keyte Surrey   ENG 10 2632 1636
Brian Keyte Wootton Wawen   ENG 1 2780 1727
Brian Martlew Warrington   ENG 6 2912 1809
Chris McCarthy Ipswich   ENG 1 2642 1641
Christer Wennström Ljugarn   SWE 1 2913 1810
Daniel N Petersen University of Twente   HOL 1 2470 1535
Daniele Tincani Livorno   ITA 10 1477 918
Danila Fadeev Krasnodar   RUS 1 2431 1510
David Atkins Abbots Langley   ENG 4 2672 1660
Dietmar Birkhahn Lindlar   DEU 3 2333 1449
Dirk Nees Essen   DEU 2 2378 1478
Dirk Nees Colonia de Sant Jordi   BAL 2 1532 952
Dominique Kremp Coutances   FRA 3 2499 1553
Don Tomkinson University of Twente   HOL 1 2470 1535
Edoardo Nicoletti Bari   ITA 28 1107 688
Eike Bierwirth Zingst   DEU 1 2603 1618
Eike Bierwirth Leipzig   DEU 1 2264 1407
Eric Angevin Kercabellec   FRA 1 2425 1506
Eric Angevin St Georges de Pointindoux   FRA 3 2322 1443
Eric Bronner near Calais   FRA 1 2505 1556
Finbar O'Connor Trawbreaga Bay, Malin Head   IRL 3 3273 2034
Francesco Prezzavento Marzamemi   SCY 1 631 392
Francesco Prezzavento Liscate   ITA 10 1708 1061
Franck Baste St Bonnet   FRA 12 2028 1260
Frank Thijs Kasterlee   BEL 2 2425 1507
Frank Thijs Hoeven   HOL 9 2472 1536
Frank Thijs Walsoorden   HOL 1 2472 1536
Frank van Gerwen Castricum   HOL 6 2565 1594
Frantisek Muller Praha   CZE 14 2102 1306
Frantisek Muller Budva   MNE 1 1252 778
George Vastianos Athens   GRC 1 991 616
Gerard Annecy   FRA 1 1869 1161
Giorgio Casu San Gavino Monreale   SAR 30 1170 727
Giorgio Casu Piancada (UD)   ITA 2 1650 1025
Hartmut Wolff Schönewörde   DEU 15 2435 1513
Henrik Malung   SWE 1 3300 2050
Henrik Nielsen Vesterbro, Copenhagen   DNK 1 2742 1704
Herman Schoemaker Veldhoven   HOL 1 2429 1509
Ian Johnson Chalfont St Peter   ENG 1 2669 1658
Ian Mc Cabe Blackpool   ENG 2 2962 1840
Jacob Bassoe Assens   DNK 1 2880 1790
Jacob Bassoe Frederiksberg, Copenhagen   DNK 9 2743 1704
Jarmo Heittokangas Pertteli   FIN 1 3288 2043
Jarno Fält Tampere   FIN 10 3413 2121
Jaroslav Tomek Ostrava   CZE 1 2080 1293
Jean Jacquemin Le Touquet   FRA 2 2481 1542
Jean Jacquemin Bethune   FRA 12 2441 1517
Jean-L. Fis Retjons   FRA 1 2061 1281
Jiri Prokop Alsovice   CZE 1 2171 1349
Joachim Rabe Norderstedt   DEU 12 2561 1591
Joachim Rabe Nr. Lyngvig   DNK 1 2839 1764
Johan Meezen Ma Winschoten   HOL 1 2560 1591
John Pumford - Green Clousta   SHE 1 3498 2173
Joze Konda Novo mesto   SVN 2 1631 1013
Joze Konda Novo mesto, Golusnik   SVN 5 1635 1016
Juraj Slat Ogulin   HRV 1 1570 976
Karel Honzik Plzen   CZE 2 2084 1295
Kari Syrjänen Aitomaki   FIN 16 3381 2101
Kari Syrjänen Hammamet   TUN 1 797 495
Keijo Koivuniemi Stockholm, Alvsjo   SWE 1 3124 1941
L'Ago Team L'Ago, Liguria   ITA 1 1571 976
Ladislav Vitik Plzen   CZE 1 2084 1295
Lars Lahti Haparanda   SWE 1 3900 2423
Leslaw Sieron Lodz   POL 2 2289 1422
Lionel Roithmeir St Sampson   GSY 1 2587 1607
Luca Tius Tavarnelle Val di Pesa (FI)   ITA 15 1456 904
Manuel Carbonell Santa Maria la Real de Nieva   ESP 4 2174 1351
Manuel Carbonell Torrejon de Ardoz   ESP 5 2077 1290
Manuel Carbonell Losana de Piron   ESP 1 2148 1335
Marc Vissers Walsoorden (DX week-end)   HOL 1 2472 1536
Marco Steiner Herbrechtingen   DEU 1 2015 1252
Matthias Zwoch Arnsdorf Nr Dresden   DEU 18 2225 1382
Mauri Corrado Mariano Comense   ITA 1 1735 1078
Mauro Giroletti Buccinasco   ITA 3 1712 1064
Michael Lippold Oehringen   DEU 1 2092 1300
Michael Oexner Marza   SCY 1 635 394
Michael Oexner Roschbach   DEU 9 2128 1322
Michel Lacroix St Paul   FRA 4 2366 1470
Mike West Sussex   ENG 7 2604 1618
Mike Thayne Wooler   ENG 1 3079 1913
Mike Thayne Whitley Bay   ENG 15 3012 1872
Milos Holy Lhota pod Radcem   CZE 5 2085 1295
Miloslav Miskar Novi Sad   SRB 1 1589 988
Nicolas Pelatan Ris Orangis   FRA 1 2278 1415
Noirmoutier DX Noirmoutier / L'Epine   FRA 1 2385 1482
Panos Nalmpantis Lesvos Island   GRC 3 1255 780
Patrice Privat Therdonne   FRA 1 2363 1468
Patrice Privat Noailles   FRA 1 2348 1459
Patrick Reynaert Vertrijk   BEL 3 2390 1485
Patrick Vignoud Barbatre / Noirmoutier Isl   FRA 1 2377 1477
Patrick Vignoud Montmelian   FRA 6 1838 1142
Patrick Vignoud Montmelian (Alt log)   FRA 1 1838 1142
Patrick Vignoud St Hilaire de Riez   FRA 1 2347 1458
Peter Conway Hastings   ENG 44 2557 1589
Peter Greatorex Bolsover   ENG 8 2842 1766
Peter Schleuss     SUI 1 1934 1202
Pieter Lamers Oosterhout   HOL 2 2469 1534
Raimo Karjalainen Laukaa   FIN 3 3538 2198
Rainer Brannolte Ayanapa   CYP 1 1666 1035
Ray Evans Bolsover   ENG 5 2842 1766
Roberto Meloni Monreale   SAR 2    
Roberto Rizzardi Porto S. Stefano   ITA 4 1342 834
Roelof Bakker Middelburg   HOL 29 2499 1552
Salvo Micciché Ragusa   SCY 8 663 412
Sergey Smolin Ordzhonikidze   UKR 1 2356 1464
Sinisa Trputec Smarjeske Toplice, Gorenja vas   SVN 1 1640 1019
Stefano Paolini San Giovanni al Monte   ITA 2 1713 1064
Stefano Paolini Vimodrone (MI)   ITA 1 1715 1066
Stefano Temporin Verona (VR)   ITA 1 1656 1029
Stefano Temporin Weissenburg   DEU 1 2039 1267
Stephan Walther-Larsen Assens   DNK 1 2880 1790
Teijo Mäenpää Sakyla   FIN 2 3347 2080
Tjærand S. Bauge Akrehamn, Karmøy Isl.   NOR 1 3237 2011
Tony Moore Vila Joiosa   ESP 1 1735 1078
Tony Moore Torremolinos   ESP 1 2039 1267
Torbjorn Ericson Nykoping   SWE 13 3067 1905
Tracey Gardner Foston, Lincolnshire   ENG 4 2797 1738
Udo Isaenko Niederlenz   SUI 1 1939 1205
Udo Isaenko Weil am Rhein   DEU 1 1979 1229
University of Twente Enschede (Web SDR)   HOL 2 2470 1535
Václav Dosoudil Kvasice   CZE 4 2007 1247
Vaclav Dosoudil Igrane, Dalmatia   HRV 1 1335 829
Vernon Matheson Truro NS CAN 10 6861 4263
Vesa Hienonen Aholahti   FIN 4 3525 2190
Victor Puzanov Mozhaysk   RUS 7 3104 1928
Vincent Lecler Payre   FRA 46 2197 1365
Willi Reppel Falkenberg   SWE 4 2875 1787
Zdenek Elias Jablonec Nad Nisou   CZE 13 2176 1352
Zoltan Tolgyesi Veszprem   HNG 2 1773 1102