Signal Listeners

Profile Listeners Logs (624) QNH
 Logs for 388-KRU, Kokkola-Pietarsaari / Kruunupyy, FIN
Name QTH SP ITU Logs KM Miles
Name QTH SP ITU Logs KM Miles
Alan Gale Whitworth   ENG 10 1831 1138
Aldo Moroni Solbiate O.   ITA 1 2207 1372
Anders H.     SWE 3 856 532
Anders H. Muskö   SWE 1 597 371
Andreas 'Andy' Ibold Alpen   DEU 1 1676 1041
Andrew Price Astwith   ENG 2 1833 1139
Andrew Price Aston / Sheffield   ENG 3 1815 1128
Arvid Husdal Sovassli   NOR 1 684 425
Arvid Husdal Borhaug, Lista   NOR 1 1092 679
Arvid Husdal Eigebrekk   NOR 1 1136 706
Arvid Husdal Molnbukt, Sor-Trondelag   NOR 1 668 415
Bengt-Inge Bengtsson Juoksengi   SWE 8 307 191
Bernhard Hein Fjerritslev, North Jutland   DNK 2 1066 663
Bernhard Hein Dessau-Roßlau   DEU 6 1476 917
Bertrand Villiers-sur-Morin   FRA 1 2063 1282
Bo Nensen Hanabäckliden   SWE 15 248 154
Bo Nensen Själevad   SWE 1 234 145
Brian Heath Stapleton   ENG 17 1883 1170
Brian Keyte Ford, Argyll   SCT 1 1787 1110
Brian Keyte Rhue, Ullapool   SCT 1 1653 1027
Brian Keyte Messingham   ENG 1 1776 1104
Brian Keyte Strathyre   SCT 1 1721 1069
Brian Keyte Surrey   ENG 20 1959 1217
Brian Martlew Warrington   ENG 8 1863 1158
Brian Russel Runcorn, Cheshire   ENG 1 1877 1166
Chris McCarthy Ipswich   ENG 2 1827 1135
Christer Wennström Ljugarn   SWE 6 758 471
Christian Arvidsson Storuman   SWE 1 329 204
Christian Arvidsson Skelleftea   SWE 8 149 93
Claudio Tagliabue Vertemate con Minoprio (CO)   ITA 2 2194 1364
Danila Fadeev Krasnodar   RUS 2 2262 1405
David Atkins Abbots Langley   ENG 6 1925 1196
David Atkins Tighnabruaich   SCT 4 1793 1114
David Henry Aberdeen   SCT 2    
David Robson Strensall, York   ENG 5 1749 1087
Dietmar Birkhahn Lindlar   DEU 1 1699 1056
Dirk Nees Essen   DEU 1 1680 1044
Dominique Kremp Coutances   FRA 7 2206 1370
Edoardo Nicoletti Bari   ITA 8 2553 1586
Eike Bierwirth Gdansk   POL 2 1083 673
Eric Angevin St Georges de Pointindoux   FRA 2 2442 1517
Felix Riess Sandstedt   DEU 1 1433 890
Finbar O'Connor Trawbreaga Bay, Malin Head   IRL 5 1934 1202
Francesco Prezzavento Liscate   ITA 2 2213 1375
Franck Baste St Bonnet   FRA 2 2323 1443
Frank Thijs Walsoorden   HOL 1 1777 1104
Frank Thijs Hoeven   HOL 1 1743 1083
Frank van Gerwen Castricum   HOL 4 1643 1021
Frantisek Muller Praha   CZE 7 1621 1007
Geir Laastad Sandbu, Treungen   NOR 3 944 587
Geir Laastad Svelvik   NOR 6 814 506
Gert Nilsson Bonässund   SWE 1 227 141
Giorgio Casu Piancada (UD)   ITA 1 2103 1307
Giorgio Casu San Gavino Monreale   SAR 2 2857 1775
Hartmut Wolff Schönewörde   DEU 22 1438 893
Henrik Malung   SWE 1 585 364
Henrik Nielsen Vesterbro, Copenhagen   DNK 2 1080 671
Herman Schoemaker Veldhoven   HOL 1 1729 1074
Ian Mc Cabe Blackpool   ENG 3 1858 1154
Ivan Monogarov Pskov   RUS 5 710 441
Jacob Bassoe Assens   DNK 2 1071 665
Jacob Bassoe Frederiksberg, Copenhagen   DNK 13 1082 673
Jarmo Heittokangas Ylöjärvi   FIN 1 251 156
Jarmo Heittokangas Pertteli   FIN 2 375 233
Jarno Fält Tampere   FIN 21 257 160
Jaroslav Tomek Ostrava   CZE 3 1578 981
Jason Law North Ballachulish   SCT 5 1737 1079
Jean Jacquemin Bethune   FRA 8 1912 1188
Jean Jacquemin Le Touquet   FRA 3 1949 1211
Jiri Prokop Alsovice   CZE 2 1534 953
Joachim Rabe Nr. Lyngvig   DNK 4 1201 746
Joachim Rabe Norderstedt   DEU 13 1348 838
Johan Meezen Ma Winschoten   HOL 1 1504 935
John Pitty Horsham, West Sussex   ENG 1 1975 1227
John Pumford - Green Clousta   SHE 1 1335 830
Joze Konda Novo mesto, Golusnik   SVN 1 2057 1278
Kari Syrjänen Aitomaki   FIN 16 377 234
Keijo Koivuniemi Stockholm, Alvsjo   SWE 2 576 358
Kiwi SDR Haparanda   SWE 1 244 152
Kiwi SDR Olomouc - Pohorany   CZE 1 1608 999
Kiwi SDR Kouvola   FIN 2 377 234
Kiwi SDR Mariánské Lazne-Slatina   CZE 7 1668 1036
KIWI SDR Budor   NOR 1 691 429
Kongsfjord DX Kongsfjord   NOR 2 812 505
L'Ago Team L'Ago, Liguria   ITA 1 2337 1452
Lars Lahti Haparanda   SWE 1 244 152
Lennart Deimert Borensberg   SWE 5 720 448
Leslaw Sieron Lodz   POL 2 1368 850
Lionel Roithmeir St Sampson   GSY 1 2210 1373
Manuel Carbonell Losana de Piron   ESP 3 3081 1915
Manuel Carbonell Gallegos de Arganan   ESP 1 3227 2005
Marc Vissers Walsoorden (DX week-end)   HOL 1 1777 1104
Marc Vissers Borsbeek   BEL 1 1782 1107
Mark Borthwick Hawick   SCT 3 1715 1065
Mark Borthwick Edgerston   SCT 1 1714 1065
Matthias Zwoch Arnsdorf Nr Dresden   DEU 6 1514 940
Michael Oexner Roschbach   DEU 7 1856 1153
Michel Lacroix St Paul   FRA 1 2037 1265
Mike West Sussex   ENG 5 2011 1249
Mike Thayne Whitley Bay   ENG 21 1683 1046
Mike Thayne Wooler   ENG 3 1671 1038
Mikhail Shcherbakov Riga / Ulbroka   LVA 1 767 476
Milos Holy Lhota pod Radcem   CZE 10 1656 1029
Miroslav Sperlin Olomouc   CZE 4 1620 1006
Noel Clacton   ENG 8 1854 1152
Olli Aho Koskenkorva   FIN 1 131 81
Patrice Privat Noailles   FRA 1 2042 1269
Patrice Privat Therdonne   FRA 1 2033 1263
Patrick Vignoud Montmelian (Alt log)   FRA 1 2297 1427
Patrick Vignoud Montmelian   FRA 2 2297 1427
Paul Logan Lisnaskea   NIR 2 2021 1255
Paul Newland Rattery   ENG 4 2176 1352
PAX GROUP Parkalompolo   SWE 2 404 251
Pekka Kemppinen Helsinki   FIN 4 404 251
Peter Conway Hastings   ENG 20 1953 1214
Peter Greatorex Bolsover   ENG 12 1826 1135
Radovan Vlacilik Stupava   SVK 1 1768 1098
Ragnar Ostermark Visby, Gotland   SWE 4 735 457
Raimo Karjalainen Laukaa   FIN 13 206 128
Raimo Karjalainen Siikalatva / Rantsila   FIN 5 139 86
Raimo Karjalainen Kittilä, Sirkka, Sokkapora   FIN 1 462 287
Ray Evans Bolsover   ENG 10 1826 1135
Renee Rober Kiel   DEU 3 1289 801
Robert Connolly     NIR 3 1971 1225
Roelof Bakker Kongsfjord   NOR 1 812 505
Roelof Bakker Middelburg   HOL 32 1781 1106
Roger Caird Dublin   IRL 6 2035 1265
Rosario Palermo Ariano Irpino   ITA 1 2574 1599
Sandor Dibuz Pecs   HNG 1 1997 1241
Sean Buckinghamshire   ENG 1 1916 1191
Sinisa Trputec Smarjeske Toplice, Gorenja vas   SVN 1 2053 1275
Stefan Dombrowski Pobershau, Saxony   DEU 1 1578 981
Teijo Mäenpää Sakyla   FIN 2 309 192
Thomas M. Rösner Goettingen   DEU 3 1570 976
Tjærand S. Bauge Akrehamn, Karmøy Isl.   NOR 3 1074 667
Tony Moore Nr Redcar Cleveland   ENG 5 1705 1059
Torbjorn Ericson Nykoping   SWE 7 649 404
Torbjorn Ericson Savedalen   SWE 1 903 561
Torre Ekblom Ristiina   FIN 3 339 211
Tracey Gardner Foston, Lincolnshire   ENG 2 1822 1132
Valerii Syrovotka Krakow   POL 1 1546 961
Vesa Hienonen Aholahti   FIN 1 354 220
Victor Puzanov Mozhaysk   RUS 2 1166 724
Vincent Lecler Payre   FRA 2 2402 1493
Vladimir Nikitin St. Petersburg   RUS 5 575 357
Willi Reppel Falkenberg   SWE 1 965 599
Zdenek Cermak Hradec Kralove   CZE 1 1576 979
Zdenek Elias Jablonec Nad Nisou   CZE 15 1529 950